Geçtiğimiz günlerde Charlie’nin Çikolata Fabrikası’nın prequel‘i Wonka’dan ilk tanıtım filmi gelmişti, hatırlarsınız. Başrolünde Timothee Chalamet’in yer aldığı filmin bu ilk tanıtımını izlediğimizde aklımızdan “Aman ha diyetteyken izlemeyin!” uyarısı vermek geçmişti zira çikolata yahut şekerli atıştırmalıkları sevin yahut sevmeyin, bayağı iştah açıcı görünüyordu. Belli ki bu sadece bir sinema illüzyonu değilmiş ki setteki insanlar için de durum böyleymiş zira yönetmen Paul King, geçtiğimiz günlerde People’a verdiği bir röportajda sette yenilen çikolata miktarı hakkında konuşmuş ve esprili bir dille “Timmy’nin bu kadar zayıf kalabilmesinin bir mucizeolduğunu söylemiş.

Wonka Trailer’ı

Yönetmenlik yanında filmde ortak yazar olarak da görev yapan Paul King, sette kendi çikolata makinelerinin olduğunu ve çekim süreci boyunca yaklaşık 22 kilo almış olabileceğini; başrol Chalamet’yi de şişmanlatmak için uğraştığını fakat bir türlü başaramadığını eklemiş. Ekip ve oyuncuların sette ne kadar çikolata yemiş olabilecekleriyle ilgili soruya cevap verirken ise Wonka Timothee Chalamet ile Calah Lane’in canlandırdığı arkadaşı Noodle’ın kocaman bir sıcak çikolata sarnıcı içerisinde bulundukları, fragmanda da yer alan bir sahneden bahsetmiş. O çikolata gerçekmiş ve her an, her yanları çikolata kaplıymış yani.

Buradan sonrası yönetmenin oyuncularla ve ekiple çalışmaktan ne kadar mutlu olduğu, Chalamet’in oyunculukta olduğu kadar şarkı söylemekte, dans etmekte de iyi olduğu ve filmin başarılı olmasına dair temennilerini içeriyor. Fakat bizler için elbette ki çikolata banyosudaha fazlasını ifade ediyordu, görmezden gelemedik.

Wonka, Timothee Chalamet’in yanında Hugh Grant, Rowan Atkinson ve Olivia Colman gibi dev isimlerden oluşan kadrosu ile 15 Aralık 2023’te vizyona girecek.

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.