Bundan daha birkaç yıl önce, biz Geekmuhit’te kendi halimizde konuşurken sitemizin güzide yazarlarından biri, hoşuna giden bu konuşmaları düzenleyip Geekyapar’a yazı çıkartırdı. Biz de kendi aramızda yaptığımız bu muhabbetin, Geekyapar’da paylaşıldığını görünce mutlu olurduk. Şimdi Geekmuhit yok belki ama sosyal medyamız ne güne duruyor, öyle değil mi? Biz de hem What If?inceleme videomuzun altında hem de Instagram sayfamızda “Siz bir What If? öyküsü yazsaydınız ne gibi hikâyeler ortaya çıkardı?” diye sorduk, gelen en güzel on yanıtı da seçerek buraya konuk ettik.

1) Ya “Kayyumlar” diye bir program olsa ve her geek espri yaptıklarında “DEDELER” introsu girseydi?

Daha şimdiden sizlere böyle bir soru yöneltmenin ne kadar doğru bir karar olduğunu anladınız, değil mi? Siyaset konuşmak için her hafta bir masa etrafında toplanan dört takım elbiseli adam, gündelik mevzuları konuşurken içlerinden birisi, “So this is how liberty dies… with thunderous applause” diyerek gönderme yapıyor ve bir anda ekranda, yürüyen Dedeler beliriyor.

İşte ben buna yaşanabilir bir gerçeklik derim!

2) Ya Geekyapar’ın bir milyon abonesi olsaydı?

İnanır mısınız bilmem. Fakat şu anda Geekyapar bünyesinde çalışan herkesin odasında, çikolata banyosu yapan bir Ömercan Güldal portresi bulunuyor.

Her sabah bu portreye bakıp, “Bugün Ömercan’ın çikolata banyosu için ne yaptın?” düşüncesiyle uyanıyor ve yine bu düşünceyle kafamızı yastığa koyuyoruz. Bu hayalin gerçekleşmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz!

3) Ya Dedeler, Fantastik Dörtlü olsaydı?

Kişiden kişiye değişse de bana göre, Can Türkdoğan Mister Fantastic, Ömercan Güldal Invisible Woman, Barış Kıralioğlu Human Torch ve Cevdet Canver de Thing olurdu.

Hepsi birleşerek Dr. Doom ya da namıdiğer Hilal’in egemenliğine son vermeye çalışırlar fakat muhtemelen beklediklerinden güçlü çıkan rakiplerine karşı muvaffak olamazlardı.

4) Ya Geekyapar’ı, Hilal kursaydı?

İşte sorulması gereken sorulardan biri!

Hiçbir zaman bilemeyeceğiz tabii ama eğer Geekyapar’ı, Hilal kursaydı Türkiye çoktan Avrupa Birliğine girer, dolar ve mazot birer lira olur; benim saçlarım hiç beyazlamaz, Ömercan çikolata banyosundan çıkmaz yani, kısacası her şey güllük gülistanlık olurdu.

Gelin görün ki Geekyapar’ı, Hilal kurmadı.

5) Ya Zalim Zengin, Iron Man olsaydı?

Bu kadar soru arasında sanırım tek negatif soru bu.

Zira eğer Zalim Zengin, Iron Man olsaydı; ne New York savaşına katılır, ne Peter Parker’a kostüm yapar ne de evrenin yarısını kurtarmak için kendini feda ederdi. Infinity Gauntlet eline geçer geçmez buz gibi bir viski koyar, daha sonra da tüm Avengers’ın yüzüne baka baka gülerdi. Sanırım Avengers da Thanos mu daha zalim yoksa Zalim Zengin mi diye düşüncelere dalardı.

6) Ya The Watcher ve Cevdet Canver bir sohbet programı yapsaydı?

Hafta içi sabahları kalkıp soluğu Twitch sitesinde alıyorsunuz. Bir bakıyorsunuz ki Cevdet Canver; yakaları kalkık bir kıyafet giyen, dünya dışı bir varlıkla beraber Türkiye’nin siyaset gündemini konuşuyor.

İşte o an karar veriyorsunuz: Bu, parasını ödemek istediğiniz bir içerik.

7) Ya Geekyapar, The Flash hayranı olsaydı?

Arkadaşlar, hâlâ haftalık inceleme çekmeye devam ediyor olurduk ya. Düşünebiliyor musunuz, 2014 yılından bu güne kadar, toplamda yüz altmış beş bölüm The Flash incelemesi çekerdik.

Biliyorum, What If? konusunda hayallerimizin bir sınırı olamaz ama sanırım, tüm What If? evrenleri arasında, en az olasılığa sahip olan What If? bu.

8) Ya Ömercan, Halit Akçatepe’nin alter egosu olsaydı?

Gördüğümden beri en çok güldüğüm What If? konsepti bu sanırım. Neden ya da nasıl oldu da bir insan bunu düşündü, bilmiyorum ama iyi ki düşünmüş.

Arkadaşlar ya Halit Akçatepe; gündüzleri bir çizgi roman geeki, geceleri ise aktör olsaydı?

9) Ya Nasreddin Hoca, The Riddler olsaydı ve Dedeler’in kötü adamı olsaydı?

Dedeler bu zamana kadar birçok kötü karakter ile başa çıktı. Kayyumlar, popçular, fenomenler ve daha birçok şer odağına karşı çıktı.

Ama Nasreddin Hoca, hiç şüphesiz şimdiye kadarki kötü karakterlerin en korkuncuydu. Başlı başına kendisi olması yetiyorken, bir de yeşil bir kostüm içerisinde “Her zaman mayaladığın ama hiçbir zaman maya tutmayan şey nedir?” şeklinde sorular soran bir Nasreddin Hoca, Thanos seviyesindeki bir tehdit olurdu. Buna bizim gücümüz yetmez.

10) Ya futbolu hiç bırakmasaydı?

Acının tatlı tebessümü

Sanırım bunun cevabını hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz…

Biz bunları sosyal medyadaki geeklerden aldık ama sizin What If? senaryolarınızı da merak ediyoruz. Bizi merakta bırakmayın ve yorumlarda döktürün, hayal gücünüze kuvvet!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.