Karakterler, önemli. Değilmiş gibi davranmayalım şimdi. Hayatımızın ciddi bölümlerini kurgusal ya da gerçek karakterlerin mitolojilerini, hikayelerini; onları onlar yapan şeyleri takip etmeye ve anlamaya çalışarak geçiriyoruz. Bunlar ister sporcu olsunlar, ister ork, fark etmez: Karakterlerde büyüleyici ve duygusal olarak çekici bir şey var. Onlar hayatımızda bize idol oluyorlar, dost oluyorlar, keşif oluyorlar. Biz de onları size anlatmayı çok seviyoruz.

Bunun için de kanalımızda Kimdir diye bir video serisi var. Eğer bu dakikaya kadar izlemediyseniz, ya da kaçırdıysanız, 9’unu şöyle listelemek isteriz size. Buyurun!

 

NEWT SCAMANDER Kimdir

Eskiden Kimdir serilerini ben yazıp, seslendirip, montajlıyordum; ancak malum, gavur ellerden pek zaman bulamıyorum artık. Bayrağı Can Türkdoğan devraldı, ki öyle bir devralma yok. Karamel sesiyle ondan Newt Scamander dinlemeden, kendinizi Fantastic Beasts and Where to Find Them filminin salonunda bulmayın.

 

SUPERMAN Kimdir

Kendi küçük köşemden söyleyeyim: Benim için en özel olan Kimdir videosu bu. Superman benim için pahası biçilemez bir karakter, zaten bunu daha önceki yazılarda da birkaç çuval kelimeyle anlatmıştım. Onun için, Kal-El’i anlatırken, kelimelerimi ince eledim seçerken; verdiğim mesajlara ekstra özen gösterdim. Var olun, siz de takdir ettiniz listeyi, 57K izlenme yaptınız!

 

IRON MAN Kimdir

Civil War‘ın çıkışına istinaden, iki video arka arkaya patlatmıştık. Bunlardan biri Iron Man, biri de Captain America’ydı. Iron Man ile olan videonun bir kısmını karakterin orijininden bilinmeyen detaylarına ayırmış, kalanı da karakterini belirleyen kısımlara odaklamıştık. O video yukarıdaki gibiydi, Cap’inki de şöyle…

 

CAPTAIN AMERICA Kimdir

Tabii iş Cap’e gelince, Tony’den biraz daha yükselmemiz Allah’ın emri oldu; zira aynı Superman gibi, karakter kitlelerde yanlış bir intibaya sahipti. Biz de onu, kendi bildiklerimizle düzeltmek için elimizden geleni yaptık. Videonun ana odağı şüphesiz Cap’in milliyetçilik ile arasındaki ilişki oldu. O kısmında da, çizgi romanlardan bildiklerimizi toparlayıp sunduk sizlere.

 

DOCTOR STRANGE Kimdir

Can Türkdoğan’ın billur ses telleriyle şereflendirdiği videoyu zaten yazı olarak da şurada paylaşmıştık sizlerle. Film hazır hâlâ vizyondayken, isterseniz detayıyla hem okuyun, hem dinleyin. Stephen Strange nevi şahsına münhasır bir karakter. Onunla tanışmak da bu yüzden epey keyifli. Siz videoyu izleyin, filme de hâlâ gitmediyseniz gidin!

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.