Geçtiğimiz günlerde sizlerer Mad Max: Fury Road’ın yönetmeni George Miller’ın az daha çekeceği Justice League filminin acayip hikayesini anlatmıştık hatırlayacaksınız. O filmde Tower of Babel ve The OMAC Project hikayeleri birleştirilmiş, senaryo hazırlanmış, kadro belirlenmiş; hatta kostüm provasına gidilmiş, ilk birkaç özel efekt sahnesi dahi çekilmişti. Ama sonradan DC belirli başlı bazı sebeplerden projenin fişini çekmiş, George Miller’ın imzasıyla bir Justice League filmi çekme ihtimalimiz de kayıplara karışmıştı.

Justice League of America Group Photo

Biz de bu hikayeyi çok enteresan bulduğumuzdan oturup 128 sayfa senaryoyu okuduk, size konuyu anlattık, taa 2007’de gömülmüş internet makalelerini bulup çıkarttık, o zamandan kalan röportaları derleyip bir yazı çıkartmıştık. Meğerse yalnız değilmişiz. Bizimle aynı zamanda meselenin başına oturan pek çok farklı yayın gibi, Miller’ın direkten döndüğü Justice League filmi bir grup sinemacının da dikkatini çekmiş.

Avustralyalı yönetmen Ryan Unicomb, prodüktörler Aaron Carter ve Steven Caldwell ile yazar Maria Lewis, Inside Film’in haberine göre bu iptal olan Justice League filmiyle ilgili bir belgesel çekecekler. Bu ekip şimdiden birkaç yapımcı bulmuş bile, fakat sinemacının dediğine göre aynı zamanda “kitlenin ilgisini ölçmek adına” bir de Kickstarter, IndieGoGo benzeri kitle bütçe sitelerinde de başvuracaklar. O yüzden muhtemelen bu sitelerden bir tanesinde filmle ilgili bir kampanyayı yakında göreceğiz gibi gözüküyor.

02 George Miller Justice Leage Characters

Film kuvvetle muhtemel geçtiğimiz senelerde vizyona giren ve Jodorowsky’nin gerçekleşmemiş Dune projesini anlatan Jodorowsky’s Dune ve Kevin Smith’in yazdığı, Tim Burton’ın yönetmeyi planladığı ve başrolü de Nicolas Cage’in oynayacağı Superman Lives’i anlatan The Death of Superman Lives filmlerine benzeyecek tonlama olarak. Kendi payıma bu tip hikayeleri, Hollywood’un mutfağında olup bitenleri görmeye bayılan bir insan olarak çok seviyorum. O yüzden de filmin finans bulması, vizyona girmesi yönünde dev umutluyum. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

2 Comments

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.