Geçtiğimiz günlerde Game of Thrones’a bir devam dizisi yapılacağını ve bu dizinin Jon Snow’un hayatına odaklanacağını söylemiştik hatırlıyorsunuz. Bu hafta içerisinde bahsettiğimiz bu diziden yeni bilgiler geldi ve devam dizisi fikrinin bizzat Kit Harrington’ın başının altından çıktığını öğrendik. Oynadığı Jon Snow karakteriyle arasındaki bağı bir türlü koparamayan ünlü oyuncu aklındaki fikirleri yapımcılara götürmüş ve onlar da kabul etmişler. Dün gece kendi blogundan yazı paylaşan George R. R. Martin ise Kit Harrington’ın projesini dinlemek ve beğenmekle kalmadığını, aynı zamanda Jon Snow dizisinin yapım ekibi arasında bulunduğunu da duyurdu.

Diğer bütün Game of Thrones spinofflarına nasıl yaklaşıyorsa Jon Snow dizisine de öyle yaklaşacağını belirten George R. R. Martin blog yazısında “Fikri Kit Harrington ortaya attık. Şimdilik hiçbir şey kesinleşmediği için size senarist ya da yapımcıların adlarını söyleyemiyorum. Fakat Kit Harrington’ın kendi takımını kurduğunu ve bu takımın şahane olduğunu söyleyebilirim.” diyor. Biz de ona inanmak istiyoruz ama işte…

Açıkçası dizi hakkında ön yargılı olmamak için elimden geleni yapıyorum fakat yani diziden gelen her haber “Bana önyargıyla yaklaş” diye bağırıyor resmen. İlk bakışta böyle bir planın olmaması, karaktere hiçbir zaman devam hikâyesi düşünülmemesi, hâlihazırda karakterin hikâyesinin oldukça kötü bir yerde noktalanması ve son olarak diziyi bizzat karakteri canlandıracak aktörün yapacak olması beni endişelendiren noktalar. Daha önce oynadığı karaktere inanarak bir senaryo yazan ve bu senaryoyla oldukça başarılı olan Ryan Reynolds ve Deadpool örneği varken, Jon Snow dizisine burun kıvırmamız biraz iki yüzlülük gibi durabilir. Ama içimden bir ses ne Deadpool ile Jon Snow’un ne de Ryan Reynolds ile Kit Harrington’ın hiçbir şekilde birbirine benzemediğini söylüyor. Bu yüzden ön yargılarım devam ediyor.

Siz ne düşünüyorsunuz sevgili geekler bu dizi hakkında? George R. R. Martin’in katılması, diziye olan güveninizi arttırdı mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.