Spider-Man: Homecoming ile küçük küçük haberler düşmeye başladı internet dünyalarına. Filmin 2017 Temmuz’unda çıkacağı, yani çekimlerine yakında başlayacağı düşünülürse; bu hiç de abes bir durum değil elbette. İlk haber Iron Man’in filmde gözükeceği şeklinde geldi. Ardından Michael Keaton’ın, Vulture olarak MCU’ya dahil olacağını öğrendik ki; ilk başta dedikoduydu, sonradan da doğrulandı zaten. Şimdi de bir dedikodu daha dolanıyor. Ancak, bu dedikodunun gerçek olma ihtimali, çok düşük.

Dedikodu, bize MovieWeb cephesinden ulaştı, ve çok basit bir şekilde, şunu diyordu aslında: Daredevil’da iki sezondur başarıyla Wilson “Kingpin” Fisk’i canlandıran Vincent D’Onofrio, karakteri bir de Spider-Man: Homecoming’de canlandırmak üzere resmen Marvel ile anlaştı. Aslına bakarsanız, oluru olan bir dedikoduydu bu. Ne de olsa Kingpin, çizgi romanlarda Spider-Man ile de sık anılan bir kötü karakterdi, dizide iki sezondur zımba gibi canlandırılıyordu, D’Onofrio beyaz perdeye, büyük işlere alışık bir oyuncuydu; bir de Robert Downey Jr’ın kankasıydı yani adam. Neden olmasındı?

MARVEL'S DAREDEVIL

Amerikalı aktör, Twitter üzerinden dedikoduları yalanladı. “Özür dilerim millet, ama bunu ilk defa duyuyorum. Çok iyi olurdu, ama gerçekleşeceğini sanmıyorum” diye kısa bir şekilde, tüm ümitlerimizi söndürdü D’Onofrio. Açıkçası, bir an inanasımız gelmişti ama, çok da ümitlenememiştik zaten. Çünkü D’Onofrio’nun, “gerçekleşeceğini sanmıyorum” demesinin bir sebebi var. Daha önce bu sayfalarda da değindik: Marvel’ın TV ve Film departmanlarının, gittikçe birbirinden ayrılması.

Buradaki tek taraflı ilişki, benim bir hayli canımı sıkmaya başladı artık. Filmden diziye karakterler geliyorlar, ama geldiklerinde dahi dizilerdeki aksiyonlarını geri filmlere taşımıyorlar. Sif Thor’a “Senin kankan Coulson hayatta ha” demiyor mesela. O yüzden, dizilerden filmlere karakter geçişi hayal artık. Ama niye? Yani tamam, Kingpin 15 yaşında bir Spidey için ağır bir kötü. Ama ileriki filmlerde neden kullanılmasın? Neden yolları kesişmesin? Ya da Kingpin’i geçtik, Daredevil nasıl gözükmeyecek Spider-Man filminde? Resmen Bağcılar ve Bakırköy’de takılan iki kahraman gibiler yani, nasıl denk gelmeyecekler, sokak seviyesi karakter ikisi de? Bu ayrım cidden üzücü kıvama geliyor artık bizce. Siz ne diyorsunuz?

 

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.