2015 oyun dünyası için sonradan açılan bir yıldı; sene başında takvimlerimiz boş gözüküyordu ve uzunca bir süre de boş kaldılar. Fakat sonra, bir anda Witcher 3, Fallout 4, Arkham Knight gibi üç devasa oyun çullandı üzerimize. Biz de öptük, başımıza koyduk. 2016 öyle geçmiyor işte. Baya dolu dolu, kendisinin çok sağlam bir oyun yılı olduğunu hissettire hissettire. Vakti zamanında oyun dünyasının bir 2007’ye ihtiyacı var demiştik, adeta o 2007 olurcasına bir havası var bu yılın.

Biz de bunu, aylık oyun listeleriyle destekleyelim dedik. Önümüzdeki Haziran ayına göz gezdirmiştik zaten, şimdi de bitirmek üzere olduğumuz aya bir bakalım; ne dersiniz? Buyurun, Mayıs ayımızı şenlendiren, en iyi 6 oyun!

 

Battleborn

Battleborn

Yapımcı: Gearbox Software (Borderlands, Brothers in Arms)

Tür: MOBA / FPS

Platform: PC, PlayStation 4, Xbox One

Metacritic Notu: Eleştirmenlerden 72, kullanıcılardan 74.

Artık eskisi kadar her köşe başından bir MOBA fırlamıyor, o yüzden Battleborn biraz isabetli bir zamana geldi aslında. Hem formüle ekleyeceği orijinal pek çok şeyi var; hem de LoL / DotA / SMITE üçgeninden sıyrılmak isteyenlere bir alternatif. Arkasında da daha önceden kredisi bol bir stüdyo var neticesinde, o yüzden, kısa vadede bir çıt ihya edecektir. Uzun vadesi ise, online oyunlarda hep olduğu gibi, muallakta elbette.

 

Stellaris

Stellaris

Yapımcı: Paradox Studio (Europa Universalis, Hearts of Iron)

Tür: 4X Strateji

Platform: PC, Mac, Linux

Metacritic Notu: Eleştirmenlerden 79, kullanıcılardan 83.

Stellaris, Firaxis bu işi “altı senede bir” frekansına çektiğinden beri 4X grand strateji türünün tartışmasız ağababası Paradox’tan geliyor. Europa Universalis ve Hearts of Iron serileriyle zaten mührü onlar taşıyorlardı, sağ olsunlar şimdi de bir uzaya el attılar. Kimse, elbette, oyuna kötü demiyor şu aşamada. Zaten Paradox’un “kötü” bir oyun çıkarttığı da görülmedi.

 

Uncharted 4: A Thief’s End

Uncharted 4 06

Yapımcı: Naughty Dog Studio (Crash Bandicoot, Last of Us)

Türü: Serüven

Platform: PS4

Metacritic Notu: Eleştirmenlerden 93, kullanıcılardan 78.

Uncharted 4 ile ilgili şurada detaylı bir inceleme yazmıştık. Oradan okuyabilirsiniz.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.