real-life-mowgli-tippi-degre-african-wildlife-2

Beş ton ağırlığındaki bir file binmek ve onu kardeşim diye çağırmak, çitalar ile volta atmak veya devasa kurbağalara oyuncak ayı gibi sarılmak bu kızın çocukluğunu anlatıyor. Küçük bir Fransız olan Tippi Degre’in çocukluğu, Hakuna Matata diyerek havaya kaldırılması dışında Simba ile benzer günümüz çocuklarından ise epey farklı bir hikayeye sahip. Namibia doğumlu olan Tippi, ailesinin işi sebebiyle burada doğmuş; anne ve babası ise Afrika’da vahşi yaşam fotoğrafçısı. Bu sebeple bütün çocukluğu vahşi hayvanlar ile oyun oynayarak geçmiş. Vahşi hayvanların arasında aslan yavruları, yılan, çita, yavru zebra, zürafa ve timsah da bulunuyor!

Tippi, misafir olduğu süre boyunca hayvanların olağandışı yaklaşmadığını ve normal karşılandığı ileterek ekliyor, “Burada hiç arkadaşım yoktu. Çünkü hiçbir zaman çocuk görmüyordum. Böylece hayvanlar benim arkadaşlarım oldu.”

Tippi Degre şu anda 23 yaşında ve sahip olabileceği en ilginç çocukluk fotoğraflarına sahip. Annesi Sylvie Robert ve babası Alain Degre ise onun çocukluk fotoğraflarını albüm haline getirerek Tippi of Africa ismiyle ile yayınladılar. Ve son olarak annesi durumu şu şekilde izah ediyor, “Doğada bir çocuk ile öylece özgür olabilmek gerçekten büyüleyiciydi. O gerçekten çok şanslı bir çocuk, vahşi hayatın içinde doğdu ve on yaşına kadar orada yaşadı.”

real-life-mowgli-tippi-degre-african-wildlife-15

real-life-mowgli-tippi-degre-african-wildlife-11

real-life-mowgli-tippi-degre-african-wildlife-1

real-life-mowgli-tippi-degre-african-wildlife-12

real-life-mowgli-tippi-degre-african-wildlife-9

real-life-mowgli-tippi-degre-african-wildlife-8

real-life-mowgli-tippi-degre-african-wildlife-16

real-life-mowgli-tippi-degre-african-wildlife-6

real-life-mowgli-tippi-degre-african-wildlife-5

 

real-life-mowgli-tippi-degre-african-wildlife-13

real-life-mowgli-tippi-degre-african-wildlife-14

real-life-mowgli-tippi-degre-african-wildlife-10

real-life-mowgli-tippi-degre-african-wildlife-4

real-life-mowgli-tippi-degre-african-wildlife-3

real-life-mowgli-tippi-degre-african-wildlife-7

Author

"Serim olmak kolay değil." diyerek distopik bir çerçeve çizmeye yeltensem de insan göründüğünden öte bir canlı değil. Hayatın sadeliği ise mutluluktan ibaret. Veyahut tam tersi. Twitter: @mert_serim

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.