Bilmeyenler için, tekrar hatırlatalım. 2000’lerin ortalarında yayınlanan, Türkiye’de de CNBC-e vasıtasıyla hatırı sayılır bir kitle elde eden Gilmore Girls, şu sıralar içerik politikasını “%50 orijinal ve kaliteli iş, %50 nostalji tatminine uğraşan reboot” olarak belirlediği çok belli Netflix’in elinde geri dönüyor. Dört adet 90 dakikalık film çekecekler Lorelai ve Rory Gilmore’un yeni maceraları için.  Adı da şu an itibariyle IMDb’de Gilmore Girls: Seasons olarak geçiyor.

Diziyi yakından izleyen varsa hatırlar, Gilmore Girls bir ton yıldızın gençlik hâllerine tanık olmuştu. Krysten Ritter (Jessica Jones), Liza Weil (How to Get Away with Murder), Milo Ventimiglia (Heroes), Jared Padalecki (Supernatural), Sean Gunn (Guardians of the Galaxy)… Bu oyuncuların çoğu (Ritter ve Weil dönmüyorlar) ve ana kadronun da hemen hemen hepsi geri dönüyorlar. Rory’nin üç büyük aşkı da var yani yeni mini seride: Jess, Logan ve Dean.

Gilmore Girls

Ama elbette orijinal kadroda açık ara en büyük sıçramayı Melissa McCarthy gerçekleştirmişti. Lorelai’in sadık dostu Sookie rolünden sonra, bir süre etrafta gözükmeyen McCarthy, Bridesmaids’deki rolünden sonra Amerika’nın ileri gelen komedyenlerinden biri oldu. O yüzden de, yeni dizide kendisini görmeyi pek beklemiyorduk ki, son dakikaya kadar da böyle bir şey yok gibi gözüküyordu. Son dakikaya kadar. Resmen dizinin çekimleri an itibariyle başlamışken, bir şekil yıldızlar dizildi, her şey yoluna girdi ve Melissa McCarthy’nin diziye geri döndüğü resmen açıklandı.

Açıklamayı The Ellen Show’da bizzat yapan McCarthy, her şeyin çok son dakika olduğunu, ama döndüğü için çok memnun olduğunu söyledi. Biz de acayip memnunuz. Üstelik öyle bir görünüp çıkmalık da değil, yine IMDb’ye göre Sookie karakterini iki bölüm görüyoruz. O iki bölümde çok çok uzun kalacağını sanmıyorum kendi payıma, ama ne çıksa kabulümdür. Gilmore Girls McCarthy olmasa tamam olmazdı zira!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.