Flow” hip hop dünyasına iki koluyla sarılmış insanların sık kullandığı bir terimdir, etrafınızda rap seven insanlar varsa kullandıklarını duyabilirsiniz. Diğer tüm hip hop tabirleri arasında –beat, bar, freestyle, mc– en önemli olanı da budur. Çünkü “Flow” ne demek bilen adam, rap yapmanın özünü de biliyor demektir. Kelimeleri birbirinden yeterli mesafede ayrı ve belirgin tutarak ritmlerin üstüne ahenkle yerleştirebilmektir flow. Bunu yaparken de kendine özgün olabilmek, ahenk ve diksiyonun içerisinden bir kimlik de üretebilmektir.

Ve biz de gkyMUSIC ailesi olarak sizlere gerçekten son zamanlarda gördüğümüz en temiz flowlardan birini sunmaktan iftihar ve gurur duyuyoruz. Gee Quid – Boş.

Gee Quid için hip hop yeni bir şey değil. Zaten bunu şarkıyı iki saniye kadar dinleseniz dahi hızlıca anlıyorsunuz. Gee Quid’in bedeni –biz bildiğimiz kadarıyla– lise çağından beri hip hop’ın içinde, hatta şöhretin de kıyısına gelecek, yanından geçecek kadar içinde. Ancak sanırız ruhu eskiden beri bir parçasıymış bu işin. Çünkü gerçekten, bu flow düzayak hisseden bir insanın ağzından çıkıyor olamaz. Dinleyin. Dinlettirin. Gee Quid’i elden ele yayalım.

Yapan geek’in bir numaralı borazancısı Geekyapar’ın, müzik yapan geek gönüllerin omuzlarında yükselen müzik platformu gkyMUSIC için her yeni Pazartesi günü, yeni bir şarkı demek. Türkiye’nin dört bir yanından gelen güzel şarkılar arasından Geekyapar ekibinin seçip sundukları her haftanın ilk günü, saat 13:30‘da müzik dinleyen kalplerle buluşuyor. Siz de şarkı seçip yollamak istiyorsanız, muzik yazıyor, at sembolünü koyuyor, geekyapar nokta com ile de adresi bitiriyorsunuz.

Öpüyoruz!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.