İki Keklik türküsünü bildiniz mi? Hani Erkan Oğur, Orhan Hakalmaz, Zara gibi müthiş dimağlar tarafından yorumlanan; Balıkesir ilimizin Edremit yöresine atfedilen ve arkasında oğlu şehit düşen bir annenin acısı olduğu anlatılan, söylenen türkü. Şöyle gider hani sözleri:

İki keklik bir kayada ötüyor / Ötme de keklik, derdim bana yetiyor / Aman aman yetiyor / Annesine kara da haber gidiyor

Bildiniz, değil mi? İşte o bildiğiniz türküyü, biz eminiz hiç böyle bilmemiştiniz.

ŞarapBand’in yaptığı psychedelic rock cover’ı, bir yandan gerçekten de 60’larda ve 70’lerde ülkemizde görebileceğimiz türde bir parça çıkartmış ortaya. Çünkü Anadolu Rock dediğimiz şey aslında bu temeller üzerine kurulmuştu zaten. Anadolu’nun o nefis, inanılmaz tınıları ve acıları ve tüm gönül yaralarının üstüne modern ve çağdaş rock aranjmanları, güncel araçlar. ŞarapBand bunu bir adım ileriye katarak, kendi nefeslerini de üflemiş bu birlikteliğin içerisine. Ortaya da bu muhteşem iş çıkmış.

Gerçekten dinlemeniz cümleten önerimizdir.

Yapan geek’in bir numaralı borazancısı Geekyapar’ın, müzik yapan geek gönüllerin omuzlarında yükselen müzik platformu gkyMUSIC için her yeni Pazartesi günü, yeni bir şarkı demek. Türkiye’nin dört bir yanından gelen güzel şarkılar arasından Geekyapar ekibinin seçip sundukları her haftanın ilk günü, saat 13:30‘da müzik dinleyen kalplerle buluşuyor. Siz de şarkı seçip yollamak istiyorsanız, muzik yazıyor, at sembolünü koyuyor, geekyapar nokta com ile de adresi bitiriyorsunuz.

Öpüyoruz!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.