Şu son bir hafta, dizi sektörü için inanılmaz derecede yoğun ve endişe dolu geçti. Çünkü adeta bir soykırım edasıyla sonlandırılan diziler, art arda hayran kitlelerini yasa boğarak patron kararlarıyla ekranlara veda ettiler. Kimileri iptalin eşiğinden döndü, kimileri de bir daha devam etmemek üzere fişi çekilmiş hasta muamelesi gördü. Ama sonuç olarak hepsinin bir sonuca varması kaçınılmaz oldu.

Agents of SHIELD da bu dizilerden biri olacak mı diye çok düşünenlerdenseniz, hiç korkmanıza gerek yok. Zira beşinci sezonun muhtemelen son bölümleri içereceğine dair uzun süredir devam eden söylentiler, tüm hayranların yeni sezonlardan umut kesmesine sebep olmuştu. Ne yalan söyleyelim, biz de bu kesimdendik. Yeni bölümler, yeni maceralar görebileceğimizi ummadığımız bir cephe olarak kalır diye sanıyorduk Agents of SHIELD için. Ama gel gelelim ki ABC ters köşe yaparak hepimizi şaşırtan kararı vermeyi başardı. Sıkı durun: Ajanlarımız altıncı sezon için geri dönecekler!

agents-of-shield-renew-cancel-wk-23

Bir yandan inişli çıkışlı gidişatı, diğer yandan da reytinglerinin az olduğu gerekçesiyle, çoğu kesimden “daha devam etmese sıkıntı olmaz” minvalinde düşünceler duymak mümkündü şu ana kadar. Hatta “sakız gibi uzatılmasındansa, güzel bir son verilmesi her zaman en iyisidir” diye fikrini beyan edenler arasında biz de vardık bir süredir. Çok gazlanarak devam etmediğimiz, ama yine de bırakamadığımız bir türlü bağımlılık hissi yaratmış olan Agents of SHIELD, eğer muhteşem bir sonla bitseydi, kimse üzülmezdi sanıyoruz. Ama yeni bir sezon olacaksa da hayır diyemeyiz gibi. Bir kere bünye alışmış, bırakamıyoruz; n’aparsınız.

Şimdilik başka hiçbir detayın belli olmadığı altıncı sezon haberimiz bu kadar ne yazık ki. Detaylar gelirse ve bağır çağır duyurmaya layık şeyler olursa, biliyorsunuz ki biz hep buradayız.

Adettendir, soralım: Altıncı sezonla yeniden ekranlara gelecek olan Agents of SHIELD için yorumlarınız neler bakalım?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.