Bu yılın oyun sektörü için büyük bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Şubat ayında çıkan Elden Ring, bir anda rekorlar kırarak birçok oyuncunun gözünde “Yılın Oyunu” oldu bile. Gelen dedikodular arasında Elden Ring’in karşısına çıkacak en büyük rakip olan God of War: Ragnarök’ün, rekabetten kaçarak gelecek yıla erteleneceğini söyleyenler bile vardı. Fakat Sony ve Santa Monica, rekabetten korkmadıklarını göstererek God of War Ragnarök’ün, 9 Kasım 2022 tarihinde çıkacağını açıkladı! Hem de “Baba ve Oğul” isimli yeni bir fragmanla!

God of War’un ilk oyununu PlayStation kiralayarak oynamış ve bitirmiş biri olarak God of War: Ragnarök’ü büyük bir heyecanla beklediğimi peşin peşin söyleyeyim. Son yıllardaki en iyi aksiyon macera oyunlarından biri olan God of War’ın devam oyununun bu yıl çıkacak olması PlayStation cihazına sahip olan herkesi fazlasıyla mutlu etmiştir. Fakat bariz olan bir şey var ki o da bu yıl sadece bir oyunun “Yılın Oyunu” ödülüne uzanacak olması. Açıkçası, ödül törenlerine daha yakın bir tarihte çıkan God of War, daha avantajlı bir konuma sahip olacak. Ama Elden Ring de son yıllarda kırılmamış ne kadar rekor varsa hepsini kırdı, bu yüzden sonucun ne olacağını kestirmek zor. Her ne olursa olsun bu iki şaheseri de aynı yılda oynayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Fragmanımızda ise karşılarına çıkan düşmanlara birlikte göğüs geren Kratos ve Atreus’u görüyoruz. Bu noktada ilk dikkatimi çeken şey, Atreus’un sesinin daha yetişkin bir tonda olduğu… Muhtemelen ilk oyundan daha olgun bir Atreus göreceğiz. Fakat fragmanın asıl bombası, tabii ki en sonda karşımıza çıkan devasa kurt figürüydü. Nors mitolojisine hâkim olan herkes bu kurdun Fenrir olduğunu biliyor. Fenrir, mitolojide Loki ve Angrboda’nın üç çocuğundan biri olarak geçiyor. İkinci oyunda oyuna Angrboda’nın katılacağını ve Atreus’un gerçek kimliğini bildiğimizden dolayı Fenrir’i görünce daha fazla heyecanlandık. Tabii God of War serisinin, hâlihazırda mitolojiden farklı bir yöne gittiğini bildiğimizden oyunun anlatacağı hikâyeleri de merakla bekliyoruz.

Siz nasıl buldunuz sevgili geekler God of War: Rangarök fragmanını? Sizce “Yılın Oyunu” ödülünü hangi oyun alacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.