Bir şeyi içten yüreklilikle kabul edelim: 2011 tarihli Green Lantern filmi o kadar kötüydü ki, hem geek kamuoyunu hem de Warner Bros’u Green Lantern’a dokunmaktan korkan bir hâle getirdi. Bakın; film zaten az daha Ryan Reynolds’un kariyerini bitiriyordu, yönetmeni filmden sonra beş sene boyunca iş yapamadı, bir de artık nasıl bir mesnetsizlik varsa karakteri de tüketti film. Yaradığı yegane ekip, senaristleri oldu, DC de onlara tutup televizyon tarafını teslim etti. Ha evet bu arada, Arrow ve Flash’i yaratan ekip Green Lantern’ın yazarlarıydı.

Bunu nereden anlıyoruz? Lantern her versiyonu ve alter egosuyla yıllardır DC çizgi roman evreninin büyük altılısından biri olmasına rağmen, DC’nin beyaz ekran çıkartmasında yerini Teen Titans’dan devşirme Teen Titans’a kaptırdı. DCEU’da planlanan tek bir Green Lantern filmi var, o da Green Lantern Corps adını taşıyor ve 2020’de vizyona girmesi planlanıyor. Düşünün yani, karakterin filminin adına bile karakteri değil, kurumu koydular yani…

green-lantern-corps-movie-director

Ancak son duyduğumuz habere göre Lantern ile tanışmamız bundan daha erken olabilir. TheWrap, içeriden duyduğu haberlere göre henüz kimliği belirlenemeyen bir Lantern’ın Justice League filminde gözükeceğini söyledi. TheWrap’e göre, Lantern çok “kilit bir sekansta” yer alacak, ancak daha ötesi için bir bilgimiz yok. Justice League’in çekimlerinin tamamlandığını ve bu esnada hiçbir Lantern dedikodusu duymadığımızı düşünürsek karakterin komple CGI olarak karşımıza çıkabileceği ihtimalini bertaraf etmemek gerekiyor.

Peki kim? Gerçekçi olmak gerekirse DC tarihinde ciddi anlamda filmi yapılması muhtemel iki Lantern oldu sadece: Hal Jordan ve John Stewart. Kimsenin Guy Gardner ve Kyle Rayner’ı Justice League’de görüp coşacağını sanmıyorum. Bana soracak olursanız “kilit sekans” lafı, tesadüfen kurulmuş bir cümle değil. Filmin ana konusuna etki edecek kadar yerleşik bir şey çıkacağını sanmıyorum, ancak, aynı Dawn of Justice’in powerpoint sunumları gibi, burada da ilerleyen filmlere küçük bir tohum atacak bir sekans görebilir, ve Abin Sur’un dünyaya çakılışına uzaktan şahit olabiliriz sanki. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.