Guardians of the Galaxy‘nin eğrileri ve doğruları oturulup tartışılabilinir. Çokça yazılıp çizildi zaten üzerine. Bir kesim filmin daha hafif ve vurdumduymaz tonunu çok beğendi. Özellikle filmin mizah yönü epey bir övüldü hayranlar tarafından. Bir kesim de son dövüşün dans ederek çözüldüğü bir filmi fazla çocuksu buldu. Hemen hemen her geek kavgasında olduğu gibi, bu da bir sonuca bağlanmadı, gözyaşları su gibi aktı, kalpler kırıldı, hayat devam etti.

Ama herhalde tüm bu infial içerisinde en tartışılmayan şeylerden bir tanesi, filmin yönetmeni James Gunn‘ın Marvel evrenine dair olan sevgisini gösterdiği noktalardı. Gunn, evrene büyük bir saygıyla yaklaşmıştı ve bu da her şeyden çok kendini spesifik bir alanda ifade ediyordu: Easter Egg’ler. Gunn filmin her köşesini irili ufaklı easter egg’lerle doldurmuştu, hatta öyle ki, film çıktıktan aylar sonra dahi izleyicisine yeni bir şeyler sunabilen “Guardians’da görmediğiniz 10 easter egg!!” gibi videolar çıkabiliyordu.

Guardians of the Galaxy 6

Yalnız Gunn, bu konuda garip bir ısrarı da sürdürüyordu bir yandan. Onlarca easter egg içeriği ve her yeri didik didik tarayan milyonlarca hayrana rağmen, Gunn ısrarla “Bence en büyük easter egg’i hâlâ kimse bulamadı” dedi. Geçen gün de bir Facebook konuşmasında, bu lafı hatırlatıldı. Bir izleyici, “Ya boşversenize ya, sıkıyor, yok öyle bir şey” deyince, Gunn betini arttırdı: “100 bin dolar bahse giriyorum ki o Easter Egg var. Bunu bağlayıcı bir hukuki döküman olarak kabul edebilirsin. İmza: James Gunn

Herhalde Gunn, böylesine bir beylik lafın etkilerinin farkındadır, değil mi? Sırf gaza gelmiş olamaz? Çünkü buna bakan her insan, otomatikman o easter egg’e yönelik beklentilerini yükseltiyor. Yani bu saatten sonra gizlenen şey, “Filmin 84. dakikasında arkada rafta Guardians of the Galaxy’nin 1968 sayısından alınma bir hançer var” gibi bir şey çıkarsa, ofisini Gunn’ın başına yıkarlar. E ne olabilir o hâlde? Ve nasıl bulunamamış olabilir? Gerçekten bilmiyoruz. Emin olduğumuz tek şey var: Av tekrar başladı.  Ve artık bu easter egg’i bulmak bir onur meselesi. 

Bir reddit, bir 4chan varsa; bizde de Muhit var. Ee muhitkarlar, var mı teorisi olan?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.