Yıllar sonra bakıp, süper kahraman filmleri janrının gidişatını bir kitap hâlinde incelediğimizde önemli kırılma noktalarını yazarken, bir köşeye de Guardians of the Galaxy ismini karalayacağız, bundan adım gibi eminim. Zira film, yapılışı itibariyle (Nicole Perlman’ın Marvel içinde yarışma kazanan senaryosu olmasa, şans verilmeyecek bir fikri mülk, ama Perlman’ın senaryosu çok iyi olduğu için takvime ekleniyor), etkisi itibariyle (Guardians’dan beri, süper kahraman filmleri çekmek için ‘önceden bilinirlik’ aranmıyor, izleyiciler de bir sonraki Guardians’tan haberdar olmak istiyorlar) ve elbette hayran kitlesi itibariyle (2014’ün en çok izlenen filmlerinden biriydi) Guardians kadar önemli bir dönüm noktası yok bana soracak olursanız süper kahraman filmleri arasında.

E hâl böyle olunca, ikinci filmin her duyurusu da büyük bir olay oluyor. Bugün de yepisyeni bir haberle karşınızdayız. Guardians of the Galaxy vol. 2 resmen çekimlere başladı. Bu çekimlere başlama haberiyle birlikte de, kadroya yeni katılan dört isim açıklandı. İsterseniz gelin, beraber bu dört isim kimdir, ve neleri oynamaları muhtemeldir onlara bir bakalım. Ha oraya geçmeden önce söylemek gerek, Nebula da geri dönüyor, yani ölmemiş!

Evveliyatla kesin olanla başlayalım. Kanada doğumlu Fransız aktris Pom Klementieff’in orijini inanılmaz karışık, güçlerinin sınırları ondan da karışık süper kahraman Mantis’i oynayacağı James Gunn tarafından bizzat doğrulandı. Mantis yarı Vietnamlı, yarı Alman bir karakter. Babası da bir süper kahraman bu arada, Libra. O zaman ikinci oyuncuya geçelim The Knick dizisinin oyuncusu, The Drop filmini izleyenlerin de hatırlayacağı Chris Sullivan’ın kimi oynayacağını tahmin etmek zor bana soracak olursanız. Ç alakasız bir karakter de olabilir, zira Gunn Guardians mitosunu hikayesine uymuyorsa hunharca değiştirmekten hiç çekinmeyecek, çekinmesin de zaten. Bekleyip görmek gerek.

Chris Sulllivan

Üçüncü oyuncumuz ise Kurt Russell. Russell’ın da Quill’in babası olacağı yüzde doksan dokuz. Bu baba J’Son of Spartax mi olur, yoksa bambaşka bir karaktere mi çevirir Gunn peder beyi, orasını bilmiyoruz. Ama burada da çok heyecan yok. Esas mesele ise Elizabeth Debicki’nin kadroya katılmasında. Debicki, adı Captain Marvel ile uzun süredir geçen bir oyuncuydu. Captain Marvel’ın kendi filminden önce bir yerde gözükecekse, bunun Guardians olması da çok mantıklı. O yüzden, Debicki gerçekten de Carol Danvers olarak çıkabilir karşımıza. Beri yandan, bu benim kendi ümidimi yansıtmamdan ibaret de olabilir.

Daha makul ihtimaller, öncelikle Phyla-Vell, yani Quasar, ardından da plase ihtimale olarak Moondragon. Hatta objektif olacak olursam, Phyla-Vell olma ihtimali %70, Moondragon olma ihtimali %20, Captain Marvel olma ihtimali ise %10; zira Marvel bugüne kadar kendi filmi olacak oyuncuları hiçbir zaman yarım duyuruyla sunmadı kamuoyuna. Mesela “Chadwick Boseman var Civil War’da, ama acaba kim, ehiri” yapmadılar, çat diye “Bu adam Black Panther ha” deyip geçtiler. Burada da Carol için feyk atmaları zor ihtimal. Ama yine de, gönlüm artık sabırsızlıktan bir izahat bekliyor. Hadi be Marvel, coştur şu Carol Corps’u!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.