Deadpool filmini izlememiş olanlar için, şu an itibariyle lafı uzatıyorum; zira burası Facebook önizlemesinde çıkacak, ve onların güzel gönüllerinin kirlenmesini istemiyorum. Ama herhalde, şu raddeye kadar geldikten sonra daha da temkinli olmanın bir lüzumu yok. O hâlde ikazımı yapıyorum, eğer filmi izlemediyseniz, end-credits sahnesiyle ilgili bir spoiler vereceğiz. Kendinize mukayyet olun,

Hatırlayacaksınız, filmin en son-son sahnesinde Deadpool çıkıp, izleyiciye “E hadi yavrum, hadi, kış kış” çektikten sonra dayanamayıp, devam filmiyle ilgili bir şeyler söylüyordu. “İkinciye de kesn Cable’ı koyacağız zaten. Kim oynar bilmiyorum.” diye giriştiği cümlede, birkaç isim saydıktan sonra -biraz espri olması mahiyetiyle- Keira Knightley‘nin de ismini zikrediyordu. İşte hayranlar, bu espriyi ciddiye almışlar, içselleştirmişler, ortaya da şöyle bir şey çıkartmışlar.

TORONTO, ON - SEPTEMBER 10:  Actress Keira Knightley arrives at "A Dangerous Method" Premiere at Roy Thomson Hall during the 2011 Toronto International Film Festival on September 10, 2011 in Toronto, Canada.  (Photo by George Pimentel/WireImage) *** Local Caption *** Keira Knightley

Ya ben bir şey diyeceğim, bana soracak olursanız bunun gerçekten gerçekleşmesi lazım. Evet, Cable’ı oynayacak gırla sağlam adam var, Ray Stevenson mesela üçüncü bir süper kahraman rolü üstlense hiçbir itirazım olmaz. Ama o role normal bir adam koymak, hiç de Deadpool bir hareket olmayacak. Beyaz saçlı kaslı yaralı adam neticesinde. Onu diğer süper kahraman filmleri de yapıyor. Ama hangi süper kahraman filmi, bir öncekinde yaptığı bir şakanın üzerine çat diye gerçek bir casting çıkabilir? Tüm filmi koca bir şaka olan bir süper kahraman filmi elbet.

Bu arada Keira Knightley’nin role uygunluğu da bence gayet doruğunda. Kendisinin Domino filmindeki performansı zaten aklımızda, onun haricinde King Arthur ve Pirates of the Caribbean da oynadığı karakterlerle de aksiyon janrında at koşturmuştu. Boss Logic ismindeki sanatçının yukarıda koyduğumuz resminde de bence gayet güzel gözüküyor. Niye olmasın? Bence acayip Deadpool bir hareket olur, filme de acayip yakışır. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.