Guardians of the Galaxy vol. 2, esas kadrosuyla, kadroya eklenen Elizabeth Debicki, Pom Klementieff, Kurt Russell, Sylvester Stallone‘uyla, geçen film kötü olup bu film esas çocuklarla gezen Yondu ve Nebula gibi karakterleriyle gümbür gümbür geliyor. Filmin çıkmasına da gittikçe az bir süre kaldığı için, asırlık sessizlikler bozuluyor elbette. Neticede film eleştirmenlerin huzuruna çıktı ve ilk notlarını aldı bile.

Genel olarak filmle ilgili kötü bir şey söyleyen yok. Pek çoğumuz da 28 Nisan‘da Türkiye’de vizyona “Galaksinin Koruyucuları 2” adıyla geldiği zaman kötü şeyler söylemeyeceğiz gibi duruyor. Yalnız, sinema salonuna gidip oturduğunuz zaman kesinlikle yapmaktan kaçınmanız gereken bir şey var: Film bitince bitti sanmak. Filmi ilk olarak izleyen eleştirmenlerden gelen, sonra da James Gunn tarafından Twitter üzerinde doğrulanmış bir husus var zira.

06 Guardians of the Galaxy

Filmin beş post-credits sahnesi var. Şaka değil. Beş. İşin acayip kısmı, bir eleştirmen filmi izledikten sonra işin içinde dört post-credits sahnesi olduğunu yazdı. Sonra ScreenRant bunu haberleştirip Twitter’dan paylaştı. James Gunn ise Twitter’dan ScreenRant’i düzeltip, “dört değil, beş” dedi. Biz şu noktada kimin doğruyu söylediğini bilmiyoruz, ama eğer James Gunn makara geçiyorsa bile dört post-credits sahnesi doğru gibi gözüküyor.

Yani… Ne? Nasıl? Son zamanlarda Marvel’da ve genel olarak süper kahraman filmlerinde post-credits sahnesi azalmaları görüyor gibiydik diye mi oldu bunlar? “Biraz azalır gibi mi olduk, demek Logan hiç koymamış, o zaman…” diye hırslandı mı Marvel, nedir? Kaç credits sahneniz var da beş tane postu çıkmış bunların? Bunların hepsi her yerde gözükecek mi? Bir sinema eleştirmeni nasıl bir post-credits sahnesi kaçırmış olabilir bu arada, ışıklar yandıktan iki saat sonraya mı gizlendi bir tanesi? Kafamızda deli sorular… Film gelse de bir aydınlansak!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.