Takip ediyor musunuz bilmiyorum, ama Disney Star Wars evreninin Genişletilmiş Evren kısmına yığınla içerik koyuyor. Neredeyse her ay yeni bir çizgi roman, ya da yeni bir roman yayınlanıyor. Animasyon cephesinde Rebels’ın açtığı yollar ve resmileştirdiği hikayelerin zaten haddi hesabı yok. Oyun cehpesinde EA de meseleye çok yakın bir süre içerisinde öyküsel olarak dahil olacak diye umuyoruz. E bir yandan filmler de geliyor. Star Wars hayranı olmak için çok iyi bir zaman yani.

Bu zamanın daha fazla tadını çıkarmak isterseniz diye, Disney sizi The Last Jedi‘a hazırlayacak bir girişime de baş koydu. Journey to the Star Wars: The Last Jedi serisini geçtiğimiz Star Wars Celebration’da açıkladılar. Bu, aynı 2015 tarihli Journey to the Star Wars: The Force Awakens gibi, bir noktasından filme bağlanan hikayelerin bütününe verilen ad olacak. Bunlar illa ki kronolojik olmak zorunda değiller, ama resmiler, ve öyle muamele görüyorlar. Örneğin geçen sene, Poe Dameron’ın anne ve babasını aynı seride çıkan Shattered Empire serisinde tanımıştık. Öyle şeyler.

Journey to the Star Wars The Last JEdi

Bu uğurda şimdilik üç roman ve bir çizgi roman duyuruldu. Romanlarımızdan ilki, Claudia Gray imzalı. Zaman zaman Amy Vincent mahlasıyla da roman yayınlayan Gray, üçüncü Star Wars romanını Leia: Princess of Alderaan olarak çıkartacak. Kitabın konusu Leia’nın gençlik yılları üzerine. Onun haricinde Star Wars’a hiç de uzak olmayan, çok da enteresan bir bibliyografiye sahip –kadının erotik romanları var– Delilah S. Dawson’ın kitabı var. Adı Phasma. Konusu da Captain Phasma. Bu ikisinin yanında, bir de pırlanta gibi The Legends of Luke Skywalker kitabımız var. Onun yazarı da Ken Liu.

Marvel da armut toplamıyor elbette. Son iki senedir Star Wars çizgi romanları konusunda ekseriyetle yüksek bir kalite muhafaza eden Marvel, bu sefer de elini Captain Phasma’ya atacak. Üstelik baya da keyifli bir kadro getirmişler. Geçen sene Marvel için A-Force‘u yazan, şu sıralarda da Hawkeye’ı kaleme alan Kelly Thompson yazacak, daha önce Shattered Empire’ı da çizmiş olan Marco Chechetto can verecek. Henüz çıkış tarihleri belli değil, ama sonbahara kadar patır patır gelecekler işte. Bakalım, beklentiler ne yönde?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.