İlk Guardians of the Galaxy çıkmadan önce konuyla ilgili kimsenin çok fazla bir şeyi umursadığı yoktu işin doğrusunu söylemek gerekirse. Bu haklı bir duruştu, zira Marvel’ın en sert hayranları hariç kimse Guardians of the Galaxy’nin farkında değildi. Film bile Marvel Stüdyoları tarafından “bu tutar ha” benzeri bir süreçle değil; içeride düzenlenen bir senaryo yarışmasından, Nicole Perlman’ın Guardians metni çok beğenilerek çıkınca “e filmini yapalım madem?” mantığıyla meydana gelmişti.

Ama şimdi durum bambaşka elbette. James Gunn’ın filmi, 2014’ün en büyük hitlerinden biri oldu ve kültürel olarak ciddi bir yer edindi kendisine kısa bir süre içerisinde. Bu yüzden de ikinci film, Guardians of the Galaxy vol. 2 kocaman bir hevesle bekleniyor. Bu hevesin ışığında, en son Guardians haberini de sizlere getirmeyi bir borç biliyoruz: Variety’nin haberine göre Quebecois aktris Pom Klementieff, resmen filmin kadrosuna katıldı.

Pom-Klementieff-in-Oldboy-Remake

Klementieff daha önceden Spike Lee’nin pek beğenilmeyen Oldboy’unda dikkatleri çekmişti, henüz Guardians of the Galaxy vol. 2’deki bilinmiyor. Ama elbette, akla hemen gelen birkaç isim var. 2008 tarihli Guardians ekibinin bir parçası olan, ama filmde kendine yer bulamayan Phyla-Vell, yani nam-ı diğer Quasar elbette ilk tahtaya yazılan isim. Aynı zamanda ilk Captain Marvel’ın, yani Mar-Vell’in kızı. Yani onun varlığı, bir şekilde Carol Danvers’a yol yapmasını yüzde iki yüz beklediğimiz Guardians vol. 2 için ekstra anlamlı. Ancak elbette, Klementieff’in oynayacağı başka potansiyel roller de var; Phyla-Vell’in sevgilisi Moondragon gibi. Zaman gösterecek.

Bu konuda biraz sakin gözüküyorsak, olabilecek şeylerin bizi heyecanlandırma potansiyelinin, olamayacak şeyi bilmemiz yüzünden aşağıya inmesindendir. Zira Klementieff haberini patlatan Variety, aynı yazıda şu gerçeği de bizden sakınmadı: Marvel filmin ana kötüsü rolünü Matthew McConaughey‘e önermiş, fakat Amerikalı aktör bunu reddetmiş. Bu filmin ana olayının Quill’in babası olduğunu ve Quill’in babasının çizgi romanlarda kötü olduğunu bildiğimizden, McConaughey’in reddettiği teklifin J’Son ile ilgili olduğunu düşünmek çok da abes değil. Dürüst olmak gerekirse, bizi rolün ne olduğu da çok ilgilendirmiyor aslında. McConaughey filmde hademe oynayacaktı ama reddetti deseler, vallahi ona da üzülürdük…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.