Şu dakikaya kadar olanlara kısa bir özet geçelim: Hayatına Sam & Max ve Secret of Monkey Island gibi eski tip macera oyunlarının yeni ama eskiye saygısı yüksek versiyonlarını üreterek başlayan; 2012’de The Walking Dead‘in dev patlama yapması ile birlikteyse “karar verme simülatörü fabrikası” olarak faaliyet göstermeye başlayan Telltale Games bir Guardians of the Galaxy oyunu yapıyor. Buraya kadar tamam mıyız? Tamam.

GotG_Logo_with background_1920x1080

İşte bu güzide oyunumuz, şu sıralarda PAX East’e gidiyor. Öncesinde de Telltale ve Marvel ortaklaşa bir basın açıklamasıyla oyunun ilk ekran görüntülerini, çıkış tarihini, hikayesiyle ilgili detayları ve oyuncu kadrosunu duyurdu. Hepsi de epey doyurucu bilgiler. Öncelikle baştan kayda değer olanı kayda geçelim, esas Guardians kadrosu ilk filmdekilerden oluşuyor: Star-Lord, Gamora, Drax, Rocket ve Groot. Tip olarak da herkes filmdekine benziyor. Tek bir farkla, Drax çizgi romandaki gibi yeşil. 

GotG_Cast_on_elevator_1920x1080

Hikaye yine epey basık. Bir süper eşya var, bu süper eşyayı Guardians buluyor. Ardından da bunun peşine düşen –henüz ismi açıklanmamış– kötü kötü karakterimiz kovalamacaya başlıyor, bizim çocuklar da işte ne yapsa beğenirsiniz? Galaksiyi kurtarmak için mücadeleye başlamasınlar mı! Of işte öyle ayaklarınızı yerden kesecek bir konu. Üstelik hem Dünya, hem Milano hem de Knowhere‘de sahneler yaşanacağı da kesinleşti. Düşünün, bir Guardians oyunu hem baş karakterinin memleketinde, hem onun gemisinde, hem de filmlerden gördüğümüz tek belirgin kozmik mekanda geçiyor! Vay!

GotG_Rocket_with_gun_1920x1080

İnce ince gömdüğüme bakmayın, bunlar gayet olası şeyler. Ancak Telltale’in Batman ile birlikte bozduğu fiyakasını mutlaka düzeltmesi gerekiyor, orası nesnel bir gerçek. Belki bu noktada ana karakterlerimizin seslendirme kadrosu prestij kadar işin içine. Zira epey güzel bir kadro var. Scott Porter (Friday Night Lights, The Walking Dead: The Telltale Series) karşımıza Star-Lord olarak çıkıyor, Emily O’Brien (The Young and the Restless, Middle Earth: Shadow of Mordor) Gamora’yı oynuyor, Nolan North (the Uncharted series, Pretty Little Liars) Rocket’ı seslendirmekte, Brandon Paul Eells (Watch Dogs) Drax rolünde, ve Adam Harrington (The Wolf Among Us, League of Legends) da zorlu “I Am Groot” deme görevini üstlenmiş vaziyette.

Ne diyorsunuz bu durumlara? Heyecan var mı Telltale Guardians için? Yorumları alalım!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.