Eğer malumunuz olmadıysa, memnuniyetle bilgiyi paylaşalım: 3 Ağustos tarihinde yeni bir Disney filmi vizyona girecek. Mevzubahis filmimiz, Disney’nin unutulan yıldızlarından birini konu alacak ve eski dostumuz, bal aşığı oyuncak ayı Winnie the Pooh ve arkadaşlarını beyaz perdeye taşıyacak. Filmimizin adı Christopher Robin. Vizyona giriş tarihi 3 Ağustos. Merak ediyorsanız başrolü Ewan McGregor‘un “rol arkadaşları” oyuncaklara röportaj yaptığı video da şu şekil:

Videomuz, Disney’nin megasonik pazarlama makinesinden bekleyebileceğimiz bir şekilde bütün duygularımızı had safhada manipüle etmek için tasarlanmış. Bu kötü olduğu anlamına mı geliyor? Hayır. Çünkü Ewan McGregor karşısına Winnie, Piglett, Tigger’ı almış, röportaj yapıyor. Bu videoyu ucunda bir film olmasa da severdik muhtemelen.

Lan peki bu film nedir?” diye soracak olursanız başrollerini İskoç aktör Ewan McGregor ve İngiliz aktris Hayley Atwell’in paylaştığı, seslendirme kadrosunda da Jim Cummings, Brad Garrett, Toby Jones, Nick Mohammed, Peter Capaldi, Sophie Okonedo ve Sara Sheen‘in bulunduğu Christopher Robin filmi, Winnie the Pooh çizgi filmlerinin ilerisi bir tarihte geçiyor. Temalarımız arasında daha sert, daha yetişkin şeyler var. Ama bunlar tabi yine bal böreğin arasında anlatılıyorlar.

Sert dediğime bakmayın, filmin yönetmeni Zack Snyder değil Marc Forster. Forster’ın da yapmaya çalıştığı şey, çizgi filmin de uyarlandığı kitapların özünü yakalamak aslında. Mesele Calvin & Hobbes esnasında üstat Bill Watterson’ın anlattığı şeyle aynı: Çocuksu hayal gücümüzü kaybetmek, teslim etmek; bunun sonuçları, bunu geri bulmaya ve kazanmaya çalışmanın anlamı, erdemi. Güzel bir film olacağa benziyor, en azından kadrosu ve pazarlaması güzel gözüküyor. Bakalım filmin kendisini beğenecek miyiz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.