Türkiye’nin ilk Netflix dizisi Hakan: Muhafız’ın ilk sezonunun üstünden çok geçmeden, sıcağı sıcağına ikinci sezonun fragmanı da yayınlanmıştı, hatırlayacak  olursanız. Hatta fragman sonu bir küçük Cüneyt Arkın sürpriziyle bile karşılaşmıştık. Bu rüzgarı kaybetmek istemeyen Netflix, Hakan: Muhafız’ın ikinci sezon tarihini de sonunda açıkladı. Takvimlere not mu düşersiniz, yoksa zaten Netflix sizi dürter mi bilemiyorum ama tarih 26 Nisan 2019, yani bayağı bir buçuk ay sonra.

Hakan-Muhafız-Dizisinin-2.-Sezonundan-İlk-Fragman

Tarihe biraz daha dikkat çekmek isterim sevgili geekler. Malum 2019 Nisan; biz geekleri bırakın, Hollywood çapında dahi heyecanla beklenen bir ay. Netflix, özellikle de Netflix Türkiye, “Bizim elimiz elma armut mu topluyor?” demiş olacak ki, bu rekabet yolunda kendisini de öne çıkaracak bir malzeme bulmuşa benziyor. Marvel ve HBO, Nisan ayı boyunca bütün haberleri ve sosyal medyayı ele geçireceğini düşünürsek, Netflix’in bu yöndeki çabası hiç de boşa değil. Bir yandan da Hakan: Muhafız’ın ilk sezonu çıktığından beri dünya çapında tam 10 milyon izlendiğini düşünürsek, üstüne bir de Netflix’te uzun bir müddet kalacağını da hesaba katarsak Nisan furyasındaki bu yarışta haklı ve geride kalmayan bir deparı olabilir.

11166A68-228F-470E-A642-3646734E2390

10 milyonu da yoktur ya dediğinizi duyar gibiyim. İnanması güç değil aslında. Hakan: Muhafız, daha çıkmadan yazdığım şu yazımda da göreceğiniz üzere, Türkiye dizi ihracatında iyi işler çıkarıyor şahsen. Hakan: Muhafız’ı yine çoğunlukla biz yükselttik, ama bu 10 milyonun içinde bir sürü ülke de var. Biz Türkler olarak bayraklarımızı astıktan sonra da en yoğun izleyici kitlesi tahmin edebileceğiniz gibi Brezilya ve Meksika başta olmak üzere Latin Amerika ülkeleri. Şahsen beni şaşırtan Avustralya ve Kanada gibi daha önce dizi ihraç ettiğimizi çok da duymadığımız ülkelerden gelen ilgi oldu; izlenme sayıları toplamı Meksika’yla aynı. Yavaş yavaş Latin Amerika, Afrika ve Ortadoğu pazarında olduğu kadar Avustralya, Kanada ve Avrupa pazarında da yükseliriz belki de, neden olmasın? Netflix de tam olarak böyle düşünmüş olacak ki dizi kadrosuyla biz global bir diziyiz temalı tatlış mı tatlış(?) bir videoyla duyurdular yeni tarihlerini:

Peki birinci sezonda ne olmuştu bir hatırlayalım mı? Kısa kısa, gerçekten bir cümleyle özetleyeceğim. Ama spoiler var, dikkat. Bir gün karşısına çıkan, asırlardır herkesten gizlenen bir eşya sayesinde hayatı değişen “Kapalı Çarşı çocuğu” Hakan, kendini İstanbul’u gizli ve kötü bir tarikattan koruyan yine gizli ama kötü olmayan başka bir tarikatın içinde bulur. Olaylar gelişir, bir sürü romantizm olur, birkaç kişi de ölür. Dizinin tanıtım afişlerinden beri kötü adam olacağını bildiğimiz Pargalı gerçekten de kötü adam çıkar. Dizinin sezon finalinde ise Hakan yanlışlıkla bütün düşmanlarını ölümden uyandırdığı gibi sevgilisini de öldürterek ‘tarihin en kötü muhafızı’ unvanını alır.

8716A57B-E0FC-40FB-918B-9971ADB53F44

İkinci sezon fragmanlarından tahminime göre olaylar şöyle gelişecek sevgili geekler, buraya da notumu düşüyorum: Ölen Ölümsüzler dirildiğine göre diyecekler ki İstanbul’u mahvedelim. Pargalı İbrahim Paşa da diyecek ki saçmalamayın, ben eşimle mutlu mesut yaşayacağım. Baktı bunlar durmuyor, Pargalı, Hakan’a yardım edecek ve beraber geri kalan Ölümsüzler’i durduracaklar. Sonrasını bilemiyorum, her an her şey olabilir. Bir de bir yerde Cüneyt Arkın ansızın uçan tekme atacak, yaşına başına bakmayın hepimizi şaşırtabilir.

Hakan: Muhafız’ı izleyen, hatta azıcık da seven biri olarak ne yalan söyleyeyim; ikinci sezonu heyecanla bekliyorum. Peki sizce ikinci sezon neden bu kadar erken geliyor? İkinci sezonda neler olacak? Hakan: Muhafız ilk sezondaki başarısını sürdürebilecek mi?

Author

Dizi bağımlısı bir beyaz yakalı. Kedisine çekmiş, en büyük zevki miskin miskin yatmak. Kendisi ve kedisini sosyal medyada bulabilirsiniz. @asliozkeles

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.