Disney, Marvel’ı da saflarına kattığından beri durdurak bilmeden ilerlemeye ve büyümeye devam ediyor biliyorsunuz ki. O günden beri de zaten gişe rekorları olsun, bir sürü ödüller olsun, daha fazla para geliri olsun; her türlü kazanç sağladı kendine bu şirket. Eh bunca zamandır başka şirketlerle ortaklaşa yaptıkları işleri fes edip, kendi başlarına tam bağımsız bir imparatorluk kurmaya da karar verdiklerini de gösteriyorlardı halihazırda. Bakınız; Disney +. 

Şu Disney +, gümbür gümbür geliyor, bilmem farkında mısınız? Scarlet Witch ve Loki ile Falcon & Winter Soldier dizilerinin yanı sıra Rogue One ve KotOR projeleri de yolda zira. Üstelik Disney, markası altında topladığı her türlü yapımı bu patformda erişilebilir kılacağını da duyurdu bir süre evvelinden. En eski animasyon filmleri de dahil bunlara. Dopdolu içerik, sevenine son derece ilgi çekici bir araç olacağa benziyor yani.

Disney’in, özellikle de Marvel’dan kazandığı paralar çok tatlı gelmiş olacak ki, asla ve asla bu alandan yeni bir proje çıkartmaktan geri durmuyor. Bu sefer de çizgi roman severlerin çok daha aşina olduğu, alternatif hikayelerin hastası olan herkesin ilgisini çekecek türden bir fikirleri var: “What If?” serileri, dizi olarak Disney+’a geliyor!

kodf8yfigrevel4wiivs

Öncelikle hemen açıklayalım, neymiş bu “What If?” curcunası diye. “What If?” serileri, çizgi romanlardaki alternatif öyküler ve deneme tahtası olarak ifade edilebilecek türden fikirsel deneylere yönelik sayılardır. Bu çizgi romanlarda, fazlaca tanınan kahramanların hikayelerinde “Eğer şöyle olsaydı, ne olurdu?” şeklindeki soruların sorularak birtakım değişikliklere gidilmektedir. En basitinden; Peter Parker’ı, Spider-Man yapan en mühim sebeplerden biri Ben Amca’nın ölümüydü, değil mi? Peki, ya Ben Amca ölmeseydi ve Peter Parker da bu maskeyi giyip şehrin koruyucusu olmasaydı? Ya da deneyler sırasında Logan, Wolverine’e dönüşemeden yaşamını yitirseydi? Veyahut Captain America asla o buz kütlesinden kurtulamasaydı?

İşte bu gibi soruları cevaplamak isteyen yazar ve çizerlerin, çizgi romanlardaki ana öyküler dışında yan seri olarak çıkarttıkları birtakım girişimleri, bu “What If?” senaryolarını doğuruyor. Haliyle de, sonsuz sayıda alternatif hikaye için önünüze kocaman bir yol açılmış oluyor.

İşin ilginç kısmı ise bunu ciddi anlamda nasıl yapacakları. Sahiden, çok merak ediyoruz; nasıl olacak? Çünkü “What If?” senaryolu dizileriyle bu dünyaya hakim olmayan hayranların kafasını iyice karıştırabilir diye düşünüyoruz. Derdini anlatabilmek için adımlarını yavaş ama sağlam atması gerekiyor bu noktada.

Ne dersiniz çizgi roman geekleri? Disney’in imparatorluğu gittikçe genişlerden alınan bu “What If?” dizileri sizi ne ölçüde heyecanlanırdı? Bizim gibi mi düşünüyorsunuz, yoksa Disney’in altından kalkamayacağı bir iş olduğundan emin misiniz?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.