56dc755018c7733b2462cb5c

Başarılarla döşediği bu altın döşeli yolda geleceğinin daha hala parıl parıl parladığı konusunda son derecede emin ve gururluyum. Kendisine olan hayranlığım, giyilebilir kalp pilini bulmasıyla beraber medyada yarattığı o harika dalgalanmayla başladı. O zamandan beri de benim için bir idol, harika bir bilim kadını, muhteşem bir birey ve son derece mütevazi ve saygılı bir insan. Her türlü gelişmesini yakından takip etmeye çalıştığım süreç içerisinde, kendisine olan sevgimin bir hayli arttığını da söylemeden geçmek istemiyorum. Instagram’da son kazandığı Science & SciLifeLab ödülünü Türkiye’nin çocuklarına armağan eden biricik Dağdeviren’in sözlerini bizzat kendi ağzından duymak isterseniz, işte o sarınılası kadının o tatlı videosu:

 

Kazandığı Science & SciLifeLab ödülünü, ilk Nobel Ödülü’nün verildiği salonda teslim alan Canan Dağdeviren, aynı zamanda Nobel Ödülleri Töreni için doğrudan davet de edilmiş. Gerçekten de gurur verici ve mutluluk verici bir gelişme! Kendisi için beslediğim sevginin, saygının ve bilimum hayranlığın sınırını böylesine basit bir yazıda tam anlamıyla açıklayamayacağım için fazlasıyla üzgün olsam da, oralarda bir yerlerde onunla gurur duyduğumuzu biliyor ve mutlu oluyordur diye umut ediyorum. Kendisinin harika bir bilim kadını ve eşsiz bir insan olması yanında işaret edilerek gelecek nesillere örnek olacak biri oluşunu da bu yazıyla sizlere bir şekilde aktarabildiysem, gerçekten ne mutlu bana. Bu karanlık günlerde, bu iç karartıcı hayatlarda bize yüzümüzü güldürecek haberlerin kaynağı olan Canan Dağdeviren gibi insanların varlığı sayesinde dünya gerçekten de daha yaşanılır bir yer oluyor.

Adsız

Hayat hikayesiyle, başarılarıyla ve örnek kişiliğiyle herkesin hayatına ışık tutması umuduyla, Canan Dağdeviren’i desteklediğimizi bildirmekten gurur duyuyoruz. Güç, daha doğduğu günden onunlaymış zaten, baksanıza! 4 Mayıs tarihinde dünyaya gelen Dağdeviren için “The force is strong with this one” sözü hiç de yersiz olmuyor zira! Güç de, başarılar da, parlak gelecekler de seninle olsun Canan Dağdeviren!

Kaynaklar: canandagdeviren.com / Ekşi Sözlük / Wikipedia
1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.