Şimdi elinize bir mikrofon alıp dışarı çıksanız ve sokaktan geçen insanlara en sevdiği filmi sorsanız çok geçmeden “Gladyatör” yanıtına ulaşırsınız. Ridley Scott’ın 2000 yılında hayatımıza kazandırdığı ve Russell Crowe’un üst düzey oyunculuğu sayesinde hafızalarımıza kazınan film, ben de dâhil olmak üzere birçok insanın hayatında önemli bir yere sahip. Peki, şimdi size bu epik filmin devamının çekildiğini, başrolü için son zamanlarda Aftersun filmindeki performansıyla konuşulan Paul Mescal’in düşünüldüğünü hatta bahsi geçen filmin 22 Kasım 2024’te vizyona gireceğini müjdeleseydim? Sizce de gününüz güzelleşmez miydi?

Ridley Scott, Gladiator

İlk filmin yönetmeni Ridley Scott’ın yeniden yönetmen koltuğuna oturacağı Gladyatör filmi, bir yeniden yapım değil, devam hikâyesi olacak. İlk filmde anlatılanların yıllar sonrasına odaklanacak olan bu devam filmi, Lucilla’nın oğlu Lucius’un macerasını konu edinecek. Filmin senaryosu hakkında şimdilik sadece Lucius’un, onun ve annesinin hayatını sonsuza kadar değiştiren Maximus’tan etkilenerek yaşadığı karakter gelişimini izleyeceğimiz konuşuluyor. Film yaklaştıkça detaylar da yavaş yavaş belli olur artık.

Açıkçası her ne kadar bu haber Hollywood’un artık yeni fikir üretemediğini, eski projelerini tekrar tekrar kullanmaya çalıştığını kanıtlıyor gibi gözükse de projenin başında Ridley Scott’ın olması benim ümitlerimi yeşertiyor. Bir asil olarak dünyaya gelen fakat daha sonra hayatındaki en önemli dönüm noktası bir köleyle karşılaşmak olan Lucius’un hikâyesini izlemek benim ilgimi çekti. Bu yüzden bir Gladyatör devam filmi projesine ben sıcak bakıyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz dostlarım Gladyatör’ün devam filminin çekilmesi hakkında? Hikâyenin devamını dinlememize gerek var mıydı yoksa siz de benim gibi Lucius’un macerasını merak ediyor musunuz? Yorumlara yazmazsanız asla bilemeyiz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.