Bizim buraların oyunculuk dünyasının alametifarikalarından Haluk Bilginer ününü ülke dışında da canlı tutmaya devam ediyor. Kült film Ben-Hur’un yeniden yapımında oynayacak oyuncu filmografisini bu kadar değerli tutabilen nadir yerli isimlerden. Cannes’da Altın Palmiye alan Kış Uykusu gibi uluslararası sanat filmlerinden, Hayatımın Rolü gibi yaz dizilerine; Rosewater gibi belgesel-filmlerden, Onur Ünlü filmlerine kadar geniş yelpazede işlerde yer alıyor usta aktör. Bu sefer de oyunculuk kariyerine başladığı ülkeye, İngiltere’ye geri dönmüş, BBC’nin bu yıl yayınlanacak polisiye mini-dizisinde rol almış.

newblood

New Blood hakkında şimdilik davaları beklenmedik şekilde kesişen iki acemi dedektifin hikayesini işleyecek olması dışında çok bir şey bilmiyoruz. Fragman da konu da pek orjinallik vaad etmese de sırf BBC dizisi olmasından dolayı bile dizinin geek aleminde belli bir kredisi var. Haluk Bilginer de bu dizide suçla haşır neşir avukat John Malik’i canlandıracak. Duruşu son derece cool ve dizide önemli bir noktada duracak gibi. Yani dizi en azından dünyanın bu cephesinde izlenmeyi hak ediyor.

Diziyi üstat Haluk Bilginer için izleyecekleri de uyaralım: Haluk Bilginer’in karakteri John Malik bedenen dizide son iki bölümde yer alacak. Bu Bilginer’i çok izleyemeyecek olduğumuz anlamına gelse de karakterine karşı daha bir umutlanmamıza neden olacak bir haber. Fragmanı, yani trençkotlu Haluk Bilginer’i aşağı iliştiriyoruz. Sizler de heyecanımızı paylaşıyorsanız yorumlarda bize katılabilirsiniz.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.