Anımsamayanlar doğal olarak olacaktır, bazen ipin ucu bende de kaçıyor, o yüzden çok kısaca özet geçmekte fayda var. 2015 dahil olmak üzere, önümüzdeki altı sene içerisinde toplam altı tane Star Wars filmi karşılayacak bizleri. Bunlardan tekli senelerde çıkanlar Episode filmleri, çiftli senelerde çıkanlar ise “Anthology” filmleri olacak. İlki elbette bu sene çıkacak olan The Force Awakens. Gelecek sene ise Anthology serisinden Rogue One karşılayacak bizleri ve Death Star planlarını çalmaya çalışan casusların hikayesini anlatacak.

variety-jon_favreau-chef-movie

Sonrası ise bir tık gizemli. Force Awakens zaten bitmeye yakın şu anda, Rogue One da yakında çekimlere başlayacak. İkisi de az çok eti budu belli filmler, yönetmenleri, kadroları, ekipleri, efektleri falan her şeyi hazır artık bu raddede. Ama Rogue One’dan sonrası dev muamma. Hatırlayacaksınız, Anthology serisindeki diğer projenin başında bir ara Chronicle yönetmeni Josh Trank vardı, fakat sonradan Trank karga tulumba kovuldu işinden.Projenin Boba Fett ve Han Solo’nun hikayelerini anlatacağı söyleniyordu, fakat bu kadar önemli iki karakter mevzubahis olmasına rağmen Trank’in yerine de kimse getirilmemişti. Ama görünen o ki, Disney aramalardaymış.

MovieWeb’in, dürüst olayım, çok da güvenilir bulmadığım haberine göre, iki yönetmene inmiş liste. Birincisi Disney ile çok yakından dirsek teması bulunan bir yönetmen: Jon Favreau. Made, Swingers, Elf gibi küçük filmlerle büyük başarılar elde ettikten sonra Iron Man ile birlikte bir anlamda MCU’nun temeline ciddi çimento atan Jon Favreau, şimdilerde yine Disney için The Jungle Book’u çekmekte. Eğer projenin başına o getirilirse, ortaya ilginç bir şey çıkacağı muhakkak. Ama bir yandan da Favreau kendisine bağımsızlık tanınınca başarılı olan bir yönetmen, bu da Star Wars’da nasıl mümkün olur kestirmek olanaksız.

Matthew-Vaughn-Net-Worth

Diğer aday ise benim şahsi favori yönetmenlerim arasına Kingsman: The Secret Service’den sonra hızlı bir şekilde giren Matthew Vaughn. Guy Ritchie’nin filmlerinde yapımcılık yaptıktan sonra Layer Cake ile kendisi yönetmenliğe girişen, Kick-Ass, X-Men: First Class ve Kingsman: The Secret Service ile de çizgi roman uyarlamaları konusunda bambaşka bir adam hâline gelen Vaughn şüphesiz yetenekli, kaliteli bir adam. Ama onun işi stilize şiddet gösterilerinde bulunan seksi insanlarla daha çok. Star Wars gibi bir uzaylı peri masalına ne kadar uyar, bilemiyorum.

Yani biz iki adaydan da pek tatmin olmadık. Peki siz ne diyorsunuz? Sizin favoriniz kim?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Comment

  1. bence matthew vaughn kabul etmez çünkü disney lucasartsı aldığında da star wars vii’nin yönetmeninin o olacağına dair söylentiler vardı.jj getirildikten sonra da bu sefer justice league dediler o da olmadı.şahsi fikrim uzunca bir süre fox bünyesinde çalışacağı

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.