Çok net bir şekilde, baştan ortaya koyayım: Hollywood bitmiş. Jön oyuncu anlamında, karizmatik, etkileyici, meziyetli başrol anlamında bitmiş. Bunu nereden mi anlıyoruz? Öncelikle, başrolleri şöyle bir üst üste koyduğumuzda dahi Robert Redford, Tom Cruise, Brad Pitt, George Clooney, Bruce Willis gibi aktörlerin bırakın gençliğini, şimdiki hâllerini bile yakalayamıyor olmalarından anlıyoruz elbette. Ama ondan sonra da, Disney’nin genç Han Solo’yu oynaması için belirlediği aday aktör listesinden.

The Lego Movie ve Jump Street serisiyle sükse yapan Phil Lord & Christopher Miller ikilisinin yöneteceği henüz ismi belli olmayan 2018’de kadar çıkmayacak, ama Variety’nin haberine göre Rogue One’da genç bir Han Solo göreceğimiz için, Lord, Miller ve Star Wars’ın başında duran Kathleen Kennedy denemeye aldıkları 2500 aktörü en sonunda sekiz maddeye indirmişler. Ve çok net bir şekilde hiçbiri Harrison Ford’un tırnağı dahi değil.

HOLLYWOOD, CA - FEBRUARY 22:  Actor Ansel Elgort attends the 87th Annual Academy Awards at Hollywood & Highland Center on February 22, 2015 in Hollywood, California.  (Photo by Christopher Polk/Getty Images)
Soldan Sağa: Ansel Elgort, Blake Jenner, Dave Franco, Emory Cohen, Jack Reynor, Logan Lerman, Miles Teller, Scott Eastwood

Ben öncelikle fena sübjektif görüşümü söyleyeyim. Bu filme, şu aktörler Han Solo olarak konulursa, net bir şekilde filmi yakarım: Birincisi, Whiplash ve Fantastic Four’un zibidiler zibidisi başrolü Miles Teller, ikincisi The Fault in Our Stars ve Divergent filmlerinin sünepeler sünepesi oyuncusu Ansel Elgort, üçüncüsü de Glee’nin boşlar boşu oyuncusu Blake Jenner. Bu üç aktörden biri filmde olursa, atın çöpe gitsin. Gerçekten söylüyorum. Özellikle Miles Teller’ı bir franchise filminde daha görürsem mesleğimden soğuyacağım yani.

Geri kalan aktörlerden üçü ise bana soracak olursanız tipten kaybediyorlar. Bunlardan ilki, kadronun görece ünlülerinden Dave Franco. Kendisinin oyunculuğu Now You See Me ve Jump Street kalibresindeki filmlerde gayet başarılı, belki sırtına yüklense Han Solo’yu da sürükler; ama tipi çok alakasız. Logan Lerman ve Emory Cohen de aynı şekilde. O yüzden o üçünü de attık çöpe. Benim için iki fizibil opsiyon var. İlki, Clint Eastwood’un oğlu, babadan jön, Fury’nin yıldızı Scott Eastwood. Bana kalırsa hem tipi tutuyor, hem de yeterli karizma var. İkincisi de Transformers’tan hatırlayabileceğiniz Jack Reynor. Harrison Ford’un gençliği olarak, sadece bu iki aktörü kabul edebilirim ben bu listeden. Siz ne diyorsunuz peki?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.