YouTube_Logo

 

Selamlar Dostlar ! Bugün sizlerin genel olarak talep ettiğiniz  ‘Bu Oyundan Video Çeksene’ sözlerinize karşı hangi oyunlardan videolar çekilip çekilemeyeceğini açıklamak istedim. Öncelikle belirtmem gerekiyor ki bir kanal sahibi istediği oyundan zevk aldığı oyundan video çekmeli. Hangi oyunu oynarken zevk alıyor ve eğleniyorsa karşıdaki izleyiciye bunu o derecede yansıtabilir. Kendimden örnek verecek olursam en sevdiğim oyun serilerinden olan GTA oyunları gayet eğlenerek oynuyorum buda değerli izleyicilere yansıyarak izleyicilerde eğlenmiş oluyorlar.

 

Eee Yani Kardeş ?

RPG, FPS, Arcade vs. bir çok oyun türü bir çok tarz var. Bu oyun tarzları arasında her oyunun videosu çekilebilir değil öncelikle bunu bilmemiz gerekiyor. Bir COD Black Ops 2 ile Battleship bir değil örneğin.  FIFA, PES gibi futbol veya spor oyunlarında ise yine sizin beceriniz ve anlatma kabiliyetiniz önemlidir. Bu oyun bence güzel deyip videosunu çektiğiniz oyunu sizden başka sevmeyen insanlar olabilir bu yüzden zevk aldığınız oyunları biraz internetten araştırıp oyun hakkında ki genel yorumları okuyup ona göre bu oyunun videosunu çekmeye başlayın yoksa videonuzu kendiniz izlersiniz dostlar. Yaratıcı tarzda oyunları unutmamak gerekir şuan en popüler izlenen oyun olan Minecraft her şekilde güzel bir yorumlama ile size izlenme katacaktır.

 

MOBA’nın Aşırısı Zarar

LoL Ve Dota başta olmak üzere Moba oyunlarına aşırı bir ilgi var. Fakat bu oyunlardan çekilen videolar çok fazla ilgi göreyemebilir. Bunun nedeni ise bu oyunlarda öncelik oyunu iyi oynamaktır. İyi bir LoL oyuncusu olarak kendinize güveniyorsanız her şampiyon ile videolar çekip bu şekilde video sayınızı arttırabilir ve yükselebilirsiniz. Fakat şunuda unutmamak lazım ki bu oyunlarda iyi olmadığınız halde bu tarz bir kanal olma yoluna gitmeyin bu sizi yükseltmek yerine daha da diplere sokacaktır.

 

Konsol Candır Gerisi Heyecandır

Konsoldan video çekmek her şekilde size bir fayda sağlayacaktır buna inanın. Konsoldan video çekmek zahmetli ve az yapılan bir iştir bu yüzden siz yaptığınız zaman alternatifiniz az olduğu için izleyici sayınız artacaktır. Özellikle konsollar için özel olarak çıkarılan oyunlardan videolar çektiğiniz de çok daha fazla dikkat çekersiniz. Örneğin God Of War yalnızca PS3 için çıkan bir oyundur. Bu şekilde yalnızca konsollara özel oyunlara Exclusive denir. Exclusive oyunlardan videolar çekmek size çok fayda sağlar.

 

Yazımın son kısmına gelecek olursam söyleyeceğim en son şey ise online oyunlarda belli bir yaş altı oyuncu kitleye sahip oyunlardan video çekmeyin. Bu oyunlar sizin oyuncu kimliğinize zarar verir çünkü düşük seviyede olan oyunlar bol küfür ve insanlar arası tartışmaların bol olduğu basit ortamlardır. Siz siz olun sevdiğiniz hoşunuza giden oyunları edinip onlar hakkında küçük çaplı bir popülerlik araştırması yapın ve o şekilde videolarınız çekin. Hadi bakalım iyi çalışmalar

Author

Oyunları sevmekten öte oyunlara hasta bir insandır kendisi efem

3 Comments

  1. 1. Minecraft
    2. Assain’s Creed
    3. Grand Theft Auto
    bu oyunlar şuan en popüler oyunlar

  2. İbrahimAygünSeçkin Reply

    Bence daha çok hayatta kalma oyunları oynanılmalı iyi olmayanlara bişey söyleyemem tabi hayatta kalma oyunları ilkel oluyor oyüzden seviyorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.