Haberler kocaman! Harry Potter‘ın sekizinci kitabı ile ilgili detaylar açıklandı. Harry Potter and the Cursed Child kitap olarak geliyor.

cursedchild

Harry Potter and the Cursed Child aslında Pottergillerin tanıdığı bir isim, bu yaz İngiltere’de gösterime girecek ve HP hikayesini devam ettiren bir tiyatro oyunu olarak geçen sene duyurulmuştuJ.K. Rowling, Jack Thorne ve John Tiffany ile beraber, Harry Potter‘ın hikayesini devam ettirmeye karar vermiş. Üçlü beraberce bir tiyatro oyunu yazmışlar, ancak oyunun senaryosu dijital ve fiziksel kitap olarak oyunun ilk gösterimden sonra satışa da sunulacak.

Wizarding World, Potter kitapları bittiğinde o kadar büyüktü ki, yan hikayeler, yan kitaplarla bir açılıma gitti, ancak hayranların gönlündeki Harry Potter sevdasının yerini başkası tutamadı.  Hikaye tam olarak Harry’i son bıraktığımız yerden, yani Dokuz Üç Çeyrek Peronu’ndan çocukları uğurlarken kaldığımız yerden devam edecek. Cursed Child, iki bölümlük bir macera olacak, tiyatroda sergileneceği için ancak tek kitap olarak basılması planlanıyor.

Peki hikaye ne? Tiyatrosuyla ilgili yaptığımız haberde, şöyle özetlemiştik meseleyi; tekrar oradan alıntılıyoruz.

The Daily Mail’in yaptığı habere göre ismi Harry Potter and the Cursed Child olacak olan oyun, Harry’nin Hogwarts’a kabul almadan önceki yıllarını konu edinecek. Anladığımız kadarıyla bir noktada Lily ve James’le ilgili bir şeyler de göreceğiz, ama öncelikli olarak mevzu Harry’nin Dursley’lerle geçirdiği berbat yılları olacak.

Bu duyumların üzerine, 23 Ekim 2015 tarihinde hikayenin resmi sinopsisi yayınlandı. O da şöyle diyor;

Harry Potter olmak her zaman zordur. Şimdi de kendisi Sihir Bakanlığı’nda çok çalışan bir memur, üç okul çağındaki evladın babası ve bir kocayken yine işler zor.

Harry ait olduğu yerde kalmayı reddeden geçmişiyle başa çıkmaya çalışırken, en genç oğlu Albus da hiç istemediği bir aile mirasıyla mücadele etmek zorunda. Geçmiş ve gelecek iç içe geçerken, hem baba hem de oğul rahatsız edici bir gerçeği öğrenecekler: Bazen karanlık hiç beklenmedik yerlerden gelir.”

Bu iki malumatı uç uca ekleyince, ortaya şu sonuç çıkıyor, yeni hikaye hem bir prequel; yani Harry’nin Dursley yıllarını anlatacak, hem de bir sequel, yani Albus Potter’ın “Allah’ım üzerimde çok yük var, babam çok meşhur” triplerini ele alacak.

Arkasından bir film gelir mi, gelmez mi, o konuda hiç yorum yok.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.