Başlığı kesinlikle negatif olarak almayın, gerçekten daha iyi bir tabir bulamadığımızdan böyle kurduk cümleyi. İçindeki anlam kesinlikle samimi. Hasbro gerçekten de oyuncak markalarından bir paylaşılmış evren hanedanı kurmaya niyetli. G.I. Joe, Micronauts, Visionaries, ROM ve M.A.S.K. Bunu denemelerinin sebebi de, elbette, bir diğer oyuncak markalarının şu an dünyanın en kârlı sinema hanedanlarından biri olması: Transformers.

Bu haberimiz de Transformers ile biraz bağlantılı işte. Hatırlayacaksınız, Hasbro ve Paramount, o tarafta Transformers filmine MCU tarzı bir bağlantılı evren kurmak için baya sağlam bir yazar kadrosu kurmuş, başına da Akiva Goldsman’ı koymuştu. Şimdi de aynı Akiva Goldsman’ın altında, bir başka ekip kuruyorlar. Bu ekip bu sefer yukarıda saydığımız beş markaya bakacak. Ve gördüğümüz kadarıyla, Marvel’dan aldıkları tek şey paylaşılmış evren modeli de olmayacak.

gi-joe-retaliation

Zira kadronun içerisinde yolu Marvel’dan geçmiş bir ton acayip insan var. Spider-Man 2’nin yazarı Michael Chabon, The Amazing Spider-Man 2’nin yazarı Jeff Pinkner, Guardians of the Galaxy’nin yazarı Nicole Perlman, Luke Cage’in patronu Cheo Coker, Black Panther’ın yazarı Robert Cole ve gelecek Spider-Man filmini yazmakta olan John Francis Daley-Jonathan Goldstein ikilisi. Bunların yanında Nicole Riegel, Lindsey Beer, Geneva Robertson-Dworet gibi isimler de var.

Ama beni en şaşırtan, çizgi roman dünyasının efsanelerinden Brian K. Vaughan’ın işin içinde olması oldu. Son yılların eleştirel anlamda en övgü toplayan işi Saga’yı yazan, muazzam Y: The Last Man’i yaratan, sınırsız muhteşem çizgi romanın altında imzası bulunan Vaughan da var Hasbro’nun zihin ekibinde. Bu bana çok acayip geliyor. Sırf Vaughan’ın yüzü suyu hürmetine, projeyle ilgili bütün önyargımı rafa kaldırıyorum. Sıfır beklentideyim şu an. Siz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.