Vakti zamanında yaşadığım bir iç çekişmeyi anlatmak istiyorum sizlere. Bundan bir, bir buçuk sene önce David Goyer’in yarattığı Krypton dizisiyle ilgili ilk haberi yazarken başlığı “Superman’in Dedesinin Dizisi Geliyor” diye atmıştım. Atmadan önce de bir kurt düşmüştü içime, acaba diziye fazla indirgemeci mi yaklaşmıştım, ayıp mı etmiştim? Şu an, diziyle ilgili büyük bir gelişmenin olduğu şu dakikalarda, hiç de öyle olmadığından emin oldum. Bu Superman’in dedesinin dizisi. Onu bundan daha iyi anlatacak bir tabir yok.

David Goyer’in izleyicilerinin nabzını tutmak konusunda çok başarılı olduğunu ispatlayan bir karar mekanizmasıyla, “Man of Steel’daki Krypton sahneleri senaryoda 40 sayfaydı, 15 dakikaya indirdik, kullanamadığım şeylere çok üzüldüm, burada kullanmak istiyorum” diyerek startını verdiği dizi, Syfy tarafından alınmıştı anımsayacağınız üzere. Sonra da bir gelişme olmamıştı bugüne kadar. Geçtiğimiz gün, Amerikan kanalı dizinin pilot bölümü için sipariş verdi.

krypton_art

Bundan sonra dizinin yayınlanıp yayınlanmayacağı pilot bölümün başarısına göre ölçülecek. Denilene göre ilk bölümün senaryosunu Goyer ve Ian Goldberg yazacaklar, Colm McCarthy yönetecek, yapımcı koltuğunda da Damian Kindler var. Yakında oyuncu kadrosu da belli olacaktır. Dizi Superman’in dedesinin aile ismini temize çekme ve gezegeni kurtarma çabalarını anlatacak. Ve elbette, DCEU ile aynı evrende geçmeyecek.

Yani bayanlar baylar, şu dediklerimin meali “Evrenin en lüzumsuz dizisi geliyor” aslında. DCEU ile alakası yok, olsa dahi; Man of Steel’ın açık ara en mutabık kalınan eleştirisi “Krypton sahneleri fazla uzun” cümlesini tamamen tersinden anlayan bir prensiple çıkmış yola. Konu ilginç değil (çünkü Kripton patlayacak ve küçük bir kapsüldeki Kal-El harici herkes ölecek sonunda, spoiler) ve daha da vahimi, geçmişi pek parlak olmayan bir kanalda yayınlanıyor. Elle tutulur yanı yok. Bakalım, belki oyuncu kadrosu çok efsane olur da, öyle bir şans veririz diziye. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.