Bu hafta önce Spider-Man: No Way Home’u, sonra da Hawkeye’ın “Ronin” bölümünü izleyerek, Marvel’dan alabileceğimiz maksimum verimi aldık sanırım. Spider-Man’le birlikte bizi güldüren, üzen, ağlatan, kahkaha attıran Marvel, sıcacık bir Noel dizisi olarak şimdiden gönüllerimizde yer eden Hawkeye dizisinde de bunu devam ettirdi. Ama biz bugün buraya Hawkeye konuşmaya geldik, yazının içerisinde Spider-Man: No Way Home’dan hiçbir şekilde spoilerlı ya da spoilersız olarak bahsedilmeyecektir. Spider-Man konuşmak isteyenleri şu yazıya alalım, biz yavaş yavaş Ronin bölümünü incelemeye başlayalım.

Yeni dostluklar kuruluyor!

Hawkeye’ın geçtiğimiz haftaki bölümünde Maya-Clint-Yelena-Kate kavgasına şahit olmuş, Clint’in Kate Bishop’a söylediği “Yaptığım en iyi atış, hiç yapmadığım atıştı” diyerek Natasha ile olan dostluğunu hatırlamasına üzülmüş ve bu olayın Kate ile Yelena arasında yeniden tezahür etmesine de çok sevinmiştik. Bu bölüm de işte bu sevincimizi devam ettirircesine, Yelena ile Kate’i yeniden bir araya getirdi ve neşemize neşe kattı. Yahu bunlardan çok güzel bir ikili olacak ya!

Florence Pugh’un canlandırdığı Yelena karakterini ilk kez Black Widow filminde görmüştük. Fakat hem Black Widow filminin atmosferi hem de Natasha’nın ölmüş olduğu gerçeği yüzünden, Yelena karakterinin yaptığı sempatiklikler yüzümüzde hüzünlü bir tebessüm oluşturuyordu. Bu bölümde ise Kate’in evine gizlice girip ona, aşırıya kaçan Rus aksanıyla birlikte adeta kur yapması aşırı tatlıydı. Resmen bu Kate ile Yelena’yı beraber daha fazla izlemek için yanıp tutuşuyorum. Umarım bu dizi bittikten sonra çok zaman kaybetmeden Kate’in kendi dizisi açıklanır da Yelena ile Kate’in, yeni yetme Black Widow ve Hawkeye maceralarını izleme fırsatına erişiriz.

İş üstünde bir Ronin!

Bu zamana kadar Ronin’i sadece End Game’deki malum sahnede görmüştük. Bunun haricinde yok Ronin öyle zalimdi, yok bu kadar kötüydü gibi diyaloglarla bize Ronin’i anlatmaya çalışıyorlardı. Tabii bu sözlerin bir çoğu havada kalıyordu zira biz ne Clint Barton’ı ne de Ronin’i ekranda yeteri kadar görmüştük. Bu bölüm ise Clint, bir kez daha Ronin rolüne bürünüyor ve Maya’ya yeteneklerini gösteriyor. Biz de Clint’in, bir silah olarak yaşamının neye benzediğine ilk elden şahit olmuş olduk. Ve ne yalan söyleyelim oldukça etkileyici bulduk.

Maya’ya göz dağı veren bir mesaj bırakarak Clint, Tracksuit Mafia’nın üyelerini teker teker indirirken bize hafif bir Daredevil, Batman havası verdi. Yani biliyorum tabii ki ikisi kadar kaliteli bir iş çıkarmadı ama yine de en azından bir gizli ajan olduğunu ve Avengers içerisinde bulunmadan önce de oldukça yetenekli bir dövüşçü olduğunu gayet güzel kanıtladı. Bu yüzden Maya ile olan dövüşünü oldukça beğendim. İzlemesi bir hayli keyifliydi.

Biz size demiştik!

Geçtiğimiz haftaki Hawkeye inceleme yazımızda, Jack’in suçsuz olabileceğini ve tüm bu yaşanan olayların arkasında Kate’in annesi Eleanor’un çıkabileceğini söylemiştik. Bu bölüm de sağ olsun bizi haksız çıkarmadı ve Eleanor, hem Clint Barton’ın ailesini araştıran hem de onun peşine Yelena’yı takan kişi çıktı. Henüz Madame Masque olabileceğine dair herhangi bir ibare verilmedi ama onun da gelebileceğini hâlâ düşünüyorum.

Öte yandan bu bölüm her ne kadar Jack’i denklemden çok çabuk çıkarsa da gelecek bölümde onun da geri geleceğini ve bu zamana kadar tanıtılmasının boşuna olmadığını göstereceğini umuyorum. Belki de Eleanor ve Jack’in hikâyesi bu sezon çözüme kavuşmaz ve biz onların hikâyesini Kate Bishop’ın başrolünde olduğu bir Hawkeye dizisinde görürüz. Bence muhteşem olur!

Ve hayaller gerçek oluyor!

Hadi ama. Yani bu yazıyı okuyanlardan hangimiz bunun olmasını istemedik ki? Hangimiz bir günVincent D’Onofrio’nun, bembeyaz takım elbisesiyle Marvel Cinematic Universe’de görünmesini hayal etmedik? Netflix’in, Daredevil dizisini iptal ettiğinden beri görmediğimiz Kingpin, nihayet Hawkeye dizisinde gözüktü ve MCU’ya dâhil olduğu resmi olarak açıklandı. Birkaç yazı önce biz Maya’nın orijin hikâyesini izlerken “Bak bu çizgi romanlarda normalde Kingpin, yine bizi kandırmıyorsunuz değil mi?” diye sorgularken Marvel bu sefer bizi yüzüstü bırakmadı ve su götürmez bir şekilde Wilson Fisk’i MCU dâhil etti.

Tabii şimdilik bu konuda hiçbir şey bilmiyoruz. Yani buradaki Kingpin, Daredevil dizisindeki Kingpin mi, Netflix dizileri canon olarak mı kabul edildi, yoksa bu Earth-616‘daki farklı bir Kingpin mi gibi soruların cevapları henüz verilmiş değil. Ama ne olursa olsun, ister Netflix dizilerindeki Kingpin olsun isterse hikâyesi en baştan anlatılmaya başlasın biz hâlimizden çok memnunuz. Artık gözümüz Jessica Jones, Frank Castle, Matt Murdock ve Luke Cage’de. Iron Fist, sen gelme.

Siz nasıl buldunuz sevgili dostlarım Hawkeye dizisinin Ronin bölümünü? Sizce finalde bizi neler bekliyor? Büyük Adam’ın gelişine sevindiniz mi? Yorumlara bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.