Avengers: Infinity War‘ın hype treni tam gaz istasyondan çıkmış, ikinci durağını yıkıp geçmiş ve 27 Nisan‘daki varış noktasına doğru koşar adım ilerlerken geek gözler elbette hype’ı ayrıştırıp, sorulması gereken önemli soruları Feige’ye yöneltiyorlar. Avengers 4‘ün adı ne? Captain Marvel‘da niye 90’lara dönüyoruz? Wakanda neden önemli? Soul Stone nerede? İkinci fragman gelmiyor mu?

Ve elbette, Hawkeye’a ne oldu?

Ne fragmanlarda, ne de Entertainment Weekly’nin devasa kapağında Hawkeye’a rastlamak mümkün değil. Onuncu yıl fotoğrafı ve Vanity Fair serisinde yeni saç stiliyle gördüğümüz Clint Barton, her ne kadar Marvel Cinematic Universe’ün açık ara en kısıtlı geliştirilmiş karakterlerinden biri –ve dürüst olalım, Infinity War’da ölme ihtimali en yüksek kişi– olmasına rağmen görmek istediğimiz bir kahraman. En azından vaziyeti nedir öğrenmek istiyor, ancak gelen materyallerden de doyurucu bir şeye bulamıyoruz.

E elbette sebebi var. Bu sebep de aşağıdaki fotoğrafta gizli.

hawkeye-avengers-4-set-photo-1107234

Yukarıda gördüğünüz ve bizim de Daily Express’ten edindiğimiz fotoğraf, Barton’ı zibilyar filmdir canlandıran Jeremy Renner‘a ait. Kendisi set içerisinde bir yerden bir yere giderken, kostümünün üstüne bir trençkot atmış, aheste aheste ilerliyor. Trençkot belli ki bir şeyleri gizlemek için orada, ama bacağa kadar gidiyor. Aşağıda ilginç bir takım detaylar göze çarpıyor o noktada. Hawkeye’ın kostümünde böyle altın çizgiler var mıydı? Yok elbette. Bu altın çizgiler Ronin‘in kostümünde var.

gallery-1509018992-ronin-hawkeye-clint-barton-marvel

Ronin, Clint Barton’ın çizgi romanlarda ölümden döndükten sonra üstlendiği bir titr. Şöyle oluyor: House of M esnasında Barton Hakk’ın rahmetine kavuşuyor. Sonra gerçeklik geri gelince, Barton da geliyor; ancak Avengers üyelerinin bu gelişmeden haberleri yok. Barton o esnada bir şekil kafasını kurtarırken, Hawkeye titrini genç Kate Bishop devralıyor. Barton süper kahramanlık dünyalarına geri dönmeye hazır hâle geldiğinde, Bishop ile güzel bir dostluk başlatmış olduğundan, genç kadının ismini kullanmasına izin veriyor. Kendisi Ronin oluyor.

Bunları anlattık ama, elbette bunların olacağını sanmıyoruz. Çok fazla değişken var çizgi romanlardan filme taşınamayacak; House of M’i yaratan Wanda nere, MCU’daki titrek Wanda nere en başta. Ancak Ronin’in en azından kostüm ve isim olarak MCU’ya taşınacağı şu fotoğraftan kesin gibi gözüküyor. Bu bir Kate Bishop yaratır mı? Yaratabilir. Infinity War sonrasına Kate Bishop’ın Hawkeye’ı için plan yaparlar mı? Yaparlar. Yaparlarsa biz afiyetle yer miyiz? Orasnı siz söyleyin, ne dersiniz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.