HBO deyince hepimizin aklına farklı yapımlar geliyor. Game of Thrones, Westworld, Leftovers, Chernobyl, Watchmen gibi son yıllarda dilimizden düşürmediğimiz yapımların yanı sıra The Wire, Sex and the City ve The Sopranos gibi yapımların hepsini HBO’ya borçluyuz. Bu yapımların ortak noktası ise tabii ki her birinin birbirinden kaliteli olması… Bu yüzden eğer HBO bize yeni bir fragman veriyorsa ceketimizin iki düğmesini ilikliyor ve “Bu sefer bize ne getirdin ey HBO?” diye heyecanla seyrediyoruz. Kadrosu ile dudak ısırtan No Sudden Move fragmanı da bu konuda bir istisna olmadı ve bize ceketimizin iki düğmesini ilikleterek kendisini izletti.

Genel olarak nedendir bilmiyorum ama yeni film haberi yaparken önce bu filmin konusu, fragmanı hakkında konuşur daha sonra da içerisinde bulunan oyunculardan bahsederim. Fakat bu sefer bir farklılık yapıp No Sudden Move’un ilk olarak oyuncu kadrosundan söz edeceğim. Zira filmin oyuncu kadrosu, diğer her şeyi gölgede bırakan cinsten.  Don Cheadle‘in başrolünde olduğu filmde: Benicio del Toro, David Harbour, Ray Liotta, Jon Hamm, Amy Seimetz, Brendan Fraser, Kieran Culkin, Noah Jupe, Craig muMs Grant, Julia Fox, Frankie Shaw ve Bill Duke gibi yıldızlar yer alıyor. Şu isimlerin hepsini yan yana gören bizler de filmi daha bir merak ediyoruz.

Peki, film neyi anlatıyor? 1954 yılının Detroit’inde geçen No Sudden Move, basit bir belge çalma işini üstlenen bir grup küçük gangsterin, zannettiklerinden daha büyük belaya bulaşmalarını konu alıyor. Öncesinde çok kolay görünen bu küçük soygun, giderek çetrefilli hale gelecek ve karakterlerimiz başına büyük işler açacak. Her şeyin giderek ellerine yüzlerine bulaştığını anlayan çete üyeleri ise bu işten kurtulmak için ellerinden geleni yapacak hatta kendilerine bu işi veren kişi hakkında ipuçları toplayacaklar. Bundan sonrasını ise hep beraber izleyeceğiz.

Ellili yıllarda geçen bir gangster filmi olması dışında kadrosuyla da bizi etkileyen No Sudden Move için şimdilik diyebileceklerimiz bu kadar. Steven Soderbergh’in ellerinden çıkan film, 18 Haziran’da Tribeca Film Festivalinde gösterime girdikten sonra 1 Temmuz’da HBO Max üzerinden izlenebilecek. Biz de izleyip HBO, kalitesini konuşturmuş mu hep beraber göreceğiz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.