Birkaç sene evvel bana gelip “Doksanların popüler çizgi filmlerini/dizilerini sinemada görmek ister misin?” diye sorsaydınız, hiç düşünmeden “Evet, kesinlikle yapılmalı, hatta geç bile kalındı, o naiflik, o hayal gücü, inanılmaz potansiyel, param olsa ben yapardım” falan gibi tepkiler alırdınız. Sonra ardı ardına Transformers, Ninja Turtles filmleri geldi ve bütün hayallerim, heveslerim hep kursağımda kaldı. İşin daha kötüsü de bunca hayal kırıklığına rağmen ne zaman bu tip yeni bir haber görsem, o ilk baştaki heyecanıma geri dönüyorum ve yeni olumsuz tecrübelere doğru yelken açıyorum istemsizce…

masters-of-the-universe-vallejo

Buradan haberimize gelirsek, erkeklerde gerçekdışı vucüt hatları beklentisi sendromunun yaratıcısı, çocukken “Superman’mi döver?” geyiklerinde yeri eksik olmayan, barbar görünümlü medeni kahramanmız He-Man’in filminin çekileceği bir süredir konuşuluyordu. Bu bağlamda “Masters of the Universe” filminin senaryosunu yazmak için “Thor:The Dark World” ve Phase 3’te göreceğimiz “Thor:Ragnarok” filmlerinin yazarı Christopher Yost’un görevlendirildiği açıklandı.

Bu arada konuyu bilmeyenler ve daha küçük okuyucularımız için özetlemek gerekirse, olaylar Eternia adında bir gezegende geçmektedir. Bu gezegenin yakışıklısı Prens Adam -Edım şeklinde okunacak-, kılıcı yardımıyla “Gölgelerin Gücü Adına” narasını atarak He-Man isimli kendisinin üstsüz ve biraz daha bronzlaşmış haline dönüşürken, süper güçler kazanmaktadır. Aynı şekilde tırsak kaplanı Titrek de Atılgan isimli (Bu arada İngilizceleri Cringer ve Battle Cat’miş, hayal kırıklığına uğradım resmen) savaşçı kaplana dövüşür. Kendisinin pek çok kankası vardır. Bir de İskeletor adında bir kötü vardır ki, sormayın gitsin.

He-Man_She-Ra

Haberimizi değerlendirmeye geçersek, tabii işin içinde Michael Bay olmaması bir artı. Ama yeni yazarımızın Thor 2’yi yazmış olması filmle ilgili beklentilerimizi biraz aşağı çekiyor. Tek yapabildiğim şey tecrübesinden güzel dersler çıkartmış olmasını ümit etmek. Tabii daha filmle ilgili kesin bir kanıya varmak için çok erken, ne yönetmen ne oyuncular kesin olarak açıklanmadı ama ne kadar kötü olursa olsun sırf meraktan da olsa izleyeceğimiz bir film olacak gibi görünüyor, ki 1987 yapımlı filmden daha kötüsünü yapma olasılıkları zaten yok. Hele bir de işin içine gerçek aşkım She-Ra’yı katarlarsa o zaman tarafsızlığımı tümüyle yitirebilir, film başarısız da olsa “on puan on puan on puan” verebilirim.

Eee 90’lar gençliği ne düşünüyorsunuz bu filmle ilgili? O değil de He-Man mi döver Superman mi?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.