Rebootlar aleminin yeni merak konusu olan Hellboy’u unutmadık değil mi? Stranger Things’in yıldızı David Harbour’ın yeni Ron Perlman’ımız olup olamayacağı konusunda bizlere soru işaretleri yarattıran filme dair güncelleme yapalım biraz dedik.

Öncelikle isminden başlayalım: Rebootumuzun ismini uzun süredir Hellboy: Rise of the Blood Queen olarak biliyorduk, değil mi? İşte artık öyle bir şey yok, unutun onu. Rise of the Blood Queen kısmını komple yapımdan çıkarıp atan yapımcıların belirttiğine göre filmin adı dümdüz Hellboy olacak. Böyle bir tercih neden yapıldı pek emin değiliz ama herhalde başlıktan her şeyi anlattıklarını düşünüp bir adım geri attılar. Kim bilir…

hellboy-david-harbour-2

İkinci sırada Hellboy rebootuna yönelik birtakım umut parçacıkları uyandıran David Harbour söylemi var efendim. Kendisi, hepimizin ya da büyük bir çoğunluğumuzun severek izlediği Deadpool ve Logan gibi filmlere parmak göstererek Hellboy’un reklamını yapıvermiş:

“Bu öylesine geçebileceğim bir şey değil çünkü şu Mike Mignola çizgi romanlarına bayılıyorum. Ve şu sıralar da sektörde iki farklı yol olduğunu düşünüyorum: Bir yanda çerezlik (sırf patlamış mısır yemeye gidilecek film), yani iki boyutlu çizgi roman filmleri falan yapıyorlar; öte yandan da Logan ve Deadpool gibi izlenen patikalar var tabii. Bu durum tam da, bu türün beni içine çektiği nokta işte.”

Sayın Harbour, Logan ve Deadpool’a “çerezlik değil, iyi iş” diye kısa bir özet çakarak Hellboy’u da bu türün içine dahil etmiş anlayacağınız. Sırf vakit geçirmelik değil de, evladiyelik bir iş yaptıklarından bahsetmiş.

Ha bu yanda David Harbour filme heyecanımızı arttırmaya çabalayadursun, eski Hellboy filmlerinden Liz Sherman’a hayat veren Selma Blair ise tam aksi yönde bir maraton koşarak umutlarımızı suya düşürme derdine girmiş. Aslına bakarsanız yeni yapımda yer almayacağı için çamur atmış da olabilir, karar veremedik:

selma-blair-hellboy-whitewashing-1020233-1280x0

“Tanrım… Bilirsiniz, Hellboy ve Guillermo del Toro hayranlarının, yani Guillermo’ya sadık kalan bir kısmımızın, kalbi paramparça. Çünkü yaptığımız iş, şimdiye kadar yapılmış en iyi üçüncü film unvanına erişemedi ve ben bu rolü daha fazla oynamayı dünyadaki her şeyden çok daha fazla istiyordum. […] Mike Mignola’nın görüşünün, daha karanlık bir Hellboy’un gün yüzüne çıkmasına yarayacağını umut ediyorum ve eminim yapacaktır da. […] David Harbour harika ve herkes işin içinde, ama hayır; benim kalbim kırık.”

Entertainment Weekly’den aldığımız bilgiye göre Blair, röportajda genel olarak pek heyecan duyamadığını ve hayranlar tarafından çok tutulmayan eski üçüncü Hellboy filminin daha fazlasını hak ettiğini söylemiş. Çok da şey yapmamak lazım tabii ama insan bir adım geriye gidip tarafsız bakmaya çalışınca bir şaşırıyor. Acaba rebootta Blair’e yer verselerdi, hala böyle der miydi diye merak ediyor geek bünyeler. Ne dersiniz?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.