2018 senesi biz geekler için bir hayli yorucu geçeceğe benziyor. Bütün yoğunluğuna rağmen eğlenceden dört köşe olma şansını bizlere sunan bu yıl da cüzdanımız pek mutlu olmayabilir yine de. Gidilecek çok film, izlenecek çok dizi, konuşulacak çok konu var zira. Hatta öyle ki biz de 2018’de izlenmesi gereken film ve dizileri listelerden çok zorlandık, daha çok merak edilen ve büyük ses getireceğine inanılan yapımlara yazımızda yer verelim dedik. Yoksa gerçekten araştırmaya kalkınca işin içinden çıkılmaz derecede çok şeyin bu sene suratımıza kürekle atılacağını fark edeceksiniz siz de.

O zaman bu sefer de cüzdanımızın canına kast edecek o 2018 filmlerine bir bakalım mı? Diziler listemizden sonra bir de hangi filmler bizi salonlara kitleyecek, hangileri sadece merak ettiğimizle kalacak diye ufak bir değerlendirelim dedik. Diziler listesindeki aynı kurallar geçerli: İstediğinizi yorumlara eklemekte serbestsiniz!

İşte Şubat ayı itibari ile paramızın suyunu çekeceğine delalet olan o filmler!

 

16 Şubat – Black Panther

,U1OwxnofYEC3nUNMBkukhA

Civil War sayesinde MCU’ya dahil olan karakterimizin solo filmini izlemek için de hafiften bir heyecanlanmadan edemiyorum doğrusu. Belki de hepimizin en çok merak ettiği konu olan Wakanda’yı nasıl işleyecekleri meselesi de filme dair umutları artıran bir şey. Ha bir de, yapılan gala sonrası gerek oyuncular ve gerek de eleştirmenler tarafından olumlu eleştiriler topladığı söylentileri var internette, heyecanla oturduk bekliyoruz. E peki Deadpool 2’nin fragmanının da Black Panther’in vizyona girmesiyle gelecek olması? Filme sinemada gitmek için bir başka sebep işte!

 

16 Mart – Tomb Raider

lara-croft-6000x4000-tomb-raider-alicia-vikander-5k-16477

Alicia Vikander’ın performansıyla sil baştan kararı alınan Tomb Raider hikayesine heyecanlanmayan var mı? Fragmanlar güzel gözüküyor, Vikander deseniz role uymuş gibi. Angelina Jolie’nin filmlerinden memnun olmayan Lara Croft hayranlarının pek hayal kırıklığına uğrayacağını sanmıyorum doğrusu. En az oyunları kadar zevk vereceğine şüphemiz yok!

 

30 Mart – Ready Player One

READY PLAYER ONE

Sinema ve dizi dünyasında yetişemediğim bir şey varsa, o da senaryolaşan kitaplardır herhalde. Siz de farkındasınızdır, neredeyse her film olan hikaye bir yerde ya da kitap ya da başka bir eserden kaynak alıyor. “Yaşanmamış hikaye yoktur” sözünü “Senaryolaşmamış kitap/hikaye yoktur”a çeviren bu durum karşısında bu hıza nasıl yetişeceğimiz konusunda yetkililerden bir yanıt bekliyoruz!

Sanal gerçekliğin, Steven Spielberg’ün ve Alan Silvestri’nin bir araya geldiği bu film için kitabı okumadan birtakım heyecan parçacıkları hissediyoruz biz vallahi, sizi bilemedik ama.

 

27 Nisan – Avengers: Infinity War

C-1tgZXW0AIzCjK

Erken konuşmuş olmak istemiyorum ama 2018’in en büyük olayı bence Infinity War olacak. Neredeyse bütün MCU karakterlerinin yer aldığı Thanos’a karşı bu savaşta, herkesin heyecandan yerinde duramadığı inkar edilemez bir gerçek. 2008’den bu yana inşa edilen MCU’nun nerelere geldiğini gördükçe duygulanan her geek için gerçekten en önemli filmlerden biri bu. Üstelik Marvel’ın hangi karakterlerin ölüp ölmeyeceği konusunda insanları meraktan kudurtan girişimleri de meyvesini veriyor gibi şu sıralar. Her yerde bir teori, her yerde çizgi romanlara göndermeler dolanıyor. Aman ha spoiler yemeyin film gelene kadar!

Ay biz duramıyoruz heyecandan vallahi. Kolonyası olan var mı? Bileklerimize neyin sürüverin…

 

25 Mayıs – Solo: A Star Wars Story

Solo-A-Star-Wars-Story-02

Harrison Ford sayesinde midir bilemiyorum ama Han Solo orijinal üçlemenin en sevdiğim karakterlerinden biri. Açıkçası Ford olmadan da nasıl bir Solo filmi gelecek karşımıza pek düşünemiyorum. Star Wars külliyatının genişliğine cürmümün yetmediğini inkar etmiyorum ama şimdiden çok da coşum coşum coşamıyorum filme nedense. Acaba Hasan Yalçın kadar bu evrene hakim olanlar, karakterin inciğine cinciğine bilenler ne hissediyor bu konuda meraktayım doğrusu. Belki böyle heyecandan kuduramamamızın sebebi, artık her şeye sırf para getiriyor gözüyle bakılarak film çekiliyor olmasıdır, ne dersiniz?

 

1 Haziran – Deadpool 2

Deadpool-2-Banner-Cable-Banned-Disneyland-Photo

MAKSİMUM EFOR! İlk film sonrası neredeyse bir hafta aralıksız bu lafı ve X Gon Give It To Ya dinlememin yegane sebebidir Deadpool. Çizgi romanlarda aldığımız o espritüel havanın filmde mükemmel yansıtılmasıyla her geekin favori filmlerinden biridir diye umuyorum. Ryan Reynolds’ın ondan fazla senedir harcadığı çabaların ve o şahane mizacının çiçek gibi gittiği Wade Wilson’ın ikinci kez bizi sinema salonlarına kitleyecek olmasına hiç ama hiç gocunmuyoruz. Gerekirse bir gece önceden kamp kurarız!

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.