Selamlar ve sevgiler pek sevgili geekler! Sıcakların arttığı ve yazın resmi olarak da geldiği şu dönemde Steam Yaz İndirimleri, içimizi soğutmaya gelmiş, bize öyle dedi valla. Cüzdanlarımızın baş düşmanı ‘Steam Yaz İndirimleri’ndeki naçizane tavsiyelerimi sizin için sıralıyorum.

Ha bu arada evet, sitemizde başka bir 2019 Steam Yaz İndirimleri yazısı mevcut; ancak neden bir tane daha olmasın ki? Olsun, hatta konseptli olsun! Genelde bu tarz indirimlerde kendime bir bütçe verir ve onun imkanları çerçevesinde ilerlerim. Bu seferki bütçem de 100 TL idi; malum dolar artıyor, ekonomi kötü, kenara köşeye para koymak da lazım. Eh bir de üstüne Kitapyurdu’ndaki %50lik İthaki indirimi (27 Haziran tarihli) gelince cüzdan suyunu çekti haliyle.

Neyse çok uzatmadan başlayalım:

1) PYRE – 12,80 TL

ss_64776e928cacd7381e68adaa5776d3c943946821.1920x1080

Supergiant’ın oyunları genelde hem görsel olarak hem de müzikleri ile bizi bizden alan, içimizi gıdıklayan oyunlar oluyor. Keza Transistor ve Bastion tam olarak böyle oyunlardı. Pyre deneyiminden bir Bastion beklemeyin, fakat tempolu oyunu, local co-op seçeneği, arka plan müzik sözlerinin yaptığımız hamlelere göre değişmesi, verdiği spor müsabakası hissi ve aslında bir kurtuluş hikayesi anlatması ile mutlaka tecrübe etmeniz gereken oyunlardan. Soundtracklerine de mutlaka göz atın!

2) STARBOUND – 15,60 TL

ss_52eec525eb618ff5b34cd3d0c0c388cb13772f73.1920x1080

Terraria’yı sevdiyseniz ve bilim-kurgu hayranıysanız bu oyunu kesinlikle seveceksiniz! Gezegenler arası seyahat, kaynak arama, avcılık, üs oluşturma derken akıp gidiyor. Oyunun en iyi tarafı kullanıcı dostu olması diyebiliriz, yani oyun geliştiricileri tarafından hala destekleniyor ve yakın zamanda 1.4 güncellemesi geldi. Ek olarak, Steam Atölye Desteği olmasından dolayı da oynama deneyiminizi güncellemeniz ve geliştirmeniz mümkün.

3) STARDEW VALLEY – 19,20 TL

Multiplayer_Screenshot2-1

“Emekli olup köye döneceğim ve babamdan kalan tarlalara bakarım, bıktım şehir hayatından!” diyorsanız bir de Stardew Valley‘i deneyin! Dedenizden kalan çiftlik evini yönettiğiniz ve hikayeye de tercihleriniz ile yön verdiğiniz bir oyun diyebiliriz. Yakın zamanda gelen co-op desteği ile arkadaşlarınızda mahalle kahvesinde buluşup(!) “Bugün odun keseceğim, sen havuç ek” tartışmalara dalabileceğiniz ve vaktinizi fazlasıyla alan bir deneyim diyebilirim. Tatlı pixel art grafikleri ve dinlendirici müzikleri ile ister çiftçi, ister balıkçı, ister şövalye olabilirsiniz!

4) UNDERTALE – 7,20 TL

1497464075254875307

Grafiklerinden çekiniyor ve uzak duruyor olabilirsiniz; ben duruyordum en azından ama böyle bir hata yapmayın. Hazır fiyatı bu seviyelere inmişken mutlaka alın! 7,20’ye karın doyuramazsınız arkadaşlar ama bu oyuna saatlerinizi verebilirsiniz! Oynama şeklinize göre birden fazla sonu olan, müziklerinizi ile içinizi gıdıklayan bir bağımsız yapım efsanesi diyebiliriz Undertale için.

5) PONY ISLAND – 3,30 TL

ponyisland13-1100x618

Uzaktan ve ismini baktığında tatlı mı tatlı, minik mi minik gözüken ama kesinlikle öyle olmayan DELİ bir oyun! Oyunu net olarak odaklanıp oynamanız gerekli, insanın kafasını allak bullak eden ve ilginçliği ile tekrar oynanabilirliği yüksek olan bir bulmaca oyunu. Türkçe dil desteği de bu deli oyunu deneyimlemeniz için bir avantaj.

6) OXYGEN NOT INCLUDED – 29,25 TL

oxygen-not-included

Klei Entertainment’in başka bir başarılı oyun daha. Kısaca anlatmak gerekirse koloni kurduğunuz ve kolonizi yaşatmaya çalıştığınız bir oyun. Fallout Shelter’ın çok daha ayrıntılısı; oksijen, karbondioksit, besin ve su derdine fazlasıyla düştüğünüz, yine Tim Burton tarzı(!) grafikleriyle saatlerin nasıl geçtiğini anlamadığınız bir “kısmi survival” oyunu.

7) DAWN OF DISCOVERY – 12,99 TL

maxresdefault

İsmini görüp “Bu neemiç ya?” demeyin, bildiğiniz Anno 1404. Şehir kurma, ticaretle uğraşma ve keşif ögelerini seviyorsanız ve tabii ki yeni Anno oyununu alacak bütçeniz de yoksa bu cep dostu oyunu oynamalısınız. Gerçeğe daha yakın savaş sistemi, ekonomik buhranlar derken birbirine benzeyen şehir kurma oyunlarının aksine Anno 1404, strateji yanı daha güçlü olan bir tercih, bayinizden isteyiniz!

Not: 34 kuruş fazla tuttu, helal edin…

Author

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.