Sonbahar gelince şehrinize tekinsiz insanlar gelir, hortlaklar zincirlerinden kurtulur, ölüler yeniden dünyada yürür ve güz halkı saklandıkları yerden ortaya çıkar. Ya da en azından biz öyle olduğunu hayal ederiz. Sonbahar gelince birçoğumuzun içinde korku hikâyeleri okuma ya da korku filmleri izleme isteği uyanır. Öte yandan film yapımcıları da bu aylarda daha fazla korku filmi çıkartarak, bizi daha fazla şevke getirirler. Zaten hâlihazırda güz havasına iyice giren bendenizi bu kadar şevke getiren ise Guillermo del Toro‘nun son yapımı Nightmare Alley filminden gelen harikulade fragman. Gelin hep birlikte önce fragmanı izleyelim, sonra da üzerinde konuşmaya başlayalım.

Daha fragmanı izler izlemez, Ray Bradbury’nin Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana kitabını anımsadım ve yazımın başından beri “güz halkı” tabirini kullanmamdan anlayacağınız üzere, bu beni çok mutlu etti. Gizemli bir sirkin etrafından dönen bu gerilim hikâyesi, yarattığı kasvetli atmosferin yanı sıra Willem Dafoe‘nun mükemmel sunumu ile birlikte sizi, daha başlangıcından itibaren kendisine çekiyor. William Lindsay Gresham‘ın aynı isimli romanından uyarlanan film, etrafındaki insanları tatlı sözleriyle manipüle etmeyi başaran Stan Carlisle’nin, kendisinden çok daha tehlikeli Dr. Lilith Ritter adında bir psikiyatrist ile tanışmasının ardından başlayan olaylar zincirini konu alıyor ve bizi koltuklarımıza sabitleyecek bir macera vaat ediyor.

Her saniyesinde Guillermo del Toro‘nun imzasının olduğunu kanıtlayan Nightmare Alley fragmanında, bizi cezbeden bir diğer nokta ise tabii ki filmin oyuncu kadrosu. Bradley Cooper, Cate Blanchett, Ron Perlman, Toni Collette, Holt McCallany, Rooney Mara ve Willem Dafoe gibi muhteşem oyunculara sahip filmimiz bu yönüyle de bizi adeta büyülüyor. Daha şimdiden ekran görüntülerini alıp, poster niyetine duvarımıza asacağımız birkaç sahne gördük bile. Filmde nasıl olurlar, tahmin bile edemiyorum.

Velhasıl kelam Nightmare 17 Aralık’ta çıkması planlanan Nightmare Alley fragmanı bizi etkilemeyi başardı. Siz nasıl buldunuz sevgili dostlarım fragmanı? Sizce güzel bir sonbahar gerilim filmi izleyecek miyiz? Yorumlara film hakkındaki beklentilerinizi yazmayı unutmayın ve güz halkından daima sakının!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.