The Defenders’ı herkes izledi mi? Sekiz bölümüyle, izleyen herkese farklı duygular yaşatan dizimiz şimdiden bayağı tartışılır hale geldi. Kimi hiç beğenmemiş, kimi yere göğe sığdıramıyor, kimi de ılımlı yaklaşıyor… Durum bu olsa da, sonu hakkında hemen hemen herkesin aynı fikirleri paylaşacağı birtakım yeni meseleler var gündemimizde. Evet, Defenders’ın kapadığı ilk Netflix-Marvel fazından sonra bizi neler bekliyor, gelecek sezonlarda nelerle karşılacağız diye ufak bir konuşalım dedik. Akıllara gelen ilk senaryolarla hazırladığımız yazımız, KÜREKLE SPOILER içerecektir; diziyi hala izlememiş ya da bitirmemiş birileri varsa aranızda, daha fazla öteye gitmemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Sonrasında yediğiniz spoilerlardan müessesemiz sorumlu değildir, bilginize.

Uyarımızı yaptık, o halde hazırsanız başlıyoruz.

 

1) O Kol Boşuna Gitmedi Herhalde?

simone_missick_basketball

Sekizinci bölümde, Colleen ve Claire, Bakuto’ya karşı tek başlarına savunmalarını yaptıkları sırada Misty Knight çıkagelmişti hatırlarsanız. Uzun süren bir çekişme sonucunda Coleen sırtına koca bir kılıç darbesi alırken (sahi, ondan hiç bahsetmediler mesela) Misty de kolundan olmuştu. Luke Cage’den de aşina olduğumuz ve artık bu kadının sağ kolundan ne istediklerini bir türlü anlayamadığımız o mesele, aslında çok daha fazlasına işaret ediyor olabilir. Üstelik hastanede yattığı sıra, yanında refakatçi olarak gördüğümüz tek insanın Colleen olması da, bu “daha fazlası” dediğimiz olaya destek çıkıyor. Acaba “Ejderin Kızları” senaryosu mu yolda?

Çizgi romanlarda Daughters of the Dragon olarak da bilinen ve Knightwing Restorations Ltd. adıyla dedektiflik şirketi mensupları Colleen Wing ve Misty Knight ikilisini anlatan bir hikaye bu aslında. “Ejderin Kızları” ismini, aslen Iron Fist düşmanı olan Serpent ile dövüştükleri sırada alıyor Wing ve Knight. Her ne kadar sarkastik amaçlarla yöneltilen bir ad olsa da, sonrasında ikilinin hatırlanmasına yardımcı olacak bir sebep haline geliyor.

Daughters_of_the_Dragon_Vol_1_6_Textless

New York sokaklarını koruyup kollayan Daughters of the Dragon, genellikle Iron Fist ve Heroes for Hire kurulduktan sonra da Luke Cage’le beraber çalışmakta. The Defenders’ta “şehrimi koru” diyen Matt ve onun ölümü sonrasında çatı tepelerinde parıldak yumruğuyla bekçilik yapmaya başlayan Danny ve elbette Harlem’i her daim huzurlu bir yer yapmaya kararlı olan Luke; bu senaryonun gerçekleşme ihtimalini biraz daha yükselten sebeplerden biri, bu açıdan baktığımızda.

Kolunu kaybeden Misty’nin, Daughters of the Dragon bünyesinde mekanik bir kolu oluyor. 2006 senesinde çıkan Daughters of the Dragon çizgi romanında da ikilinin maceralarına tanıklık ederken, aynı zamanda Misty’nin sibernetik kolunu da görebiliyoruz. Tabii ki bu mekanik kol, Misty’ye arttırılmış veya hiç yoktan güçler vermiyor ne yazık ki. Yalnızca kapasitesinin yettiği kadar darbe savurabileceği ve ağırlık kaldırabileceği, fakat yine de metalden bir kol olduğunun inkar edilemeyeceğini söyleyebiliriz.

asd

Peki Daughters of the Dragon senaryosunun yolu açıldıysa, bu bizim için ne anlama geliyor? Öncelikle, Misty Knight’ın hayat hikayesinde yer alan bir bilgiyi hatırlatalım: Kendisi, Colleen ile Knightwing Restorations Ltd. bünyesinde işe koyulmadan önce polisliği resmi olarak bırakıyor. Bunun sebebini de dizide bize alttan alta verip, biraz da fazlası için göndermede bulundular aslında. “Senin suçun değil, mesleğin getirisi bunlar.” gibisinden bir cümleyle sesi hafifçe titremişti hastane yatağında Knight’ın, hatırladınız mı? Muhtemelen Luke Cage’in ilk sezonunda da yaşadığı tüm o zorlukların da beraberinde, bir de kolunu kökünden kaybedince, tam anlamıyla bir polis memurluğunun gerekliliklerini yerine getiremeyeceğini düşünüp işini onurlu bir şekilde bırakacaktır. En azından dizide izlediğimiz Misty Knight için olası bir ayrılma senaryosu, bu yönde olur. E sonrasında da gelsin mekanik kol, gelsin Daughters of the Dragon hikayeleri!

826829-picture_2

Refakatçi olarak yanında yalnızca Colleen’in, bakın Claire ya da Luke falan da yoktu, olması sebebiyle ihtimali artan bu Daughters of the Dragon senaryosu, şimdilik bir spin-off olarak görülmese de, hayranlar tarafından “Neden olmasın?” diye düşünülen detaylar arasına girdi. Daha önceden Defenders’ın neden 13 değil de 8 bölüm olduğuna dair açıklamada bulunan Jeph Loeb, aslında bir bakıma The Defenders’dan başka bir birleşme olmayacak gibisinden beyanlarda bulunmuştu ufak ufak. Ama Netflix’in şu sıralar yaptığı en yüksek açılışlardan biri olarak kabul gören dizimizin, böyle senaryoların önünü açacağı konusunda birtakım söylentiler dolaşmaya başladı. Üstelik hayranlar, böyle birbirlerine referans fırlatan dizi ve film karakterlerinin sonradan bir araya gelerek bazı işlerin ucundan beraber tutmalarını çok sevdiği için, bu ihtimali çöpe atmayı pek de düşünmez Marvel herhalde, değil mi? E bir de, Misty o kadar tarz yaptı, şimdi sibernetik kolu da yolda; kadını boş yere mi gazi ettiniz ey Marvel?

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.