Hatırlayacaksınız geçtiğimiz günlerde sizlere BirthMoviesDeath sitesinde geçen bir haberi, peşinden gelen bir yorumda paylaşılan malumat ile birleştirip paylaşmıştık. Haberin altındaki bir yorumda sektörde çalıştığını belirten ama ismini paylaşmayan “Lunaman” adlı bir kullanıcı, Spider-Man kostümünün sektör standartlarının aksine Marvel’ın bünyesinde, kapalı bir şekilde iç tasarım ekiplerince geliştirdiğini iddia ediyordu. Bu da bizim merakımızı kabartmıştı haliyle.

spider

İşte o kostüm, bugün sızmış olabilir. Bunu buraya aktarıyoruz ama, bu dedikoduya itibar ettiğimiz anlamına gelmesin. Dürüst olmak gerekirse, hâlâ pek bir şüpheciyiz, zira koşullar biraz şaibeli geliyorlar bizim gözümüze. Öncelikle ilk sıkıntı, haberin Reddit’teki bir kullanıcı tarafından başlatılmış olması. Bu bazen gerçekten de oluyor, sektör içindeki insanlar fısıltıları paylaşmak için soluğu Reddit’te alıyorlar. Ama bu kullanıcı ısrarla “kim olduğumu, nerede gördüğümü falan sormayın, hapse girebilirim” diyor, bu da meseleyi biraz garipleştiriyor.

Kullanıcının tarifine göre, kendisi kostümü uzun bir süreliğine görmüş, fakat bir fotoğraf falan çekememiş. Bu yüzden de kostümü -aklında kaldığı kadarıyla- en yakın bilgisayara geçip, bir tablet üzerinden çizerek anlatmayı tercih etmiş. Yani eğer gerçekten kostümü görmüşse bile, hafızasında bazı boşluklar olabilir, yanlış görmüş olabilir, yanlış aktarmış olabilir… Çok dev şüpheyle yaklaşın yani.

Spider Man Civil War Costume

Ama kostüm bu şekilde, en azından iddiasına göre. Gözlerin kamera merceği gibi olduğunu söylüyor kullanıcı. Fakat çizebildiğinden daha büyük bir yer kaplıyormuş. Kollar beyaz, kauçuğumsu ağla kaplıymış, materyali ise parlakmış. Renk skalası olarak kırmızı ve siyah tercih edilmiş, omuzlarda da iki mavi ışık varmış. En garip değişiklik de şüphesiz logo gibi gözüküyor. Alışık olduğumuz logonun çok, çok farklı bir versiyonu kullanılmış. Bunlar çok radikal değişiklikler gibi gözüküyorlar. O yüzden, filmde gerçekten kullanılacaklar mı, kullanılırlarsa nasıl duracaklar, hepsi için beklemek lazım. Ama yine de, kaba da olsa bir ilk intibadır dedik, sizlere aktarmak istedik. Ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.