Sene herhalde ya 2006, ya da 2007’ydi. Amerikan televizyonlarını yayınlanıyorsa CNBC-e’den, yayınlanmıyorsa 4 GB’lık kotamızın elverdiği ölçüde yasadışı yöntemlerden takip ettiğimiz senelerdi. O zaman pek çok dizi vardı etrafı kasıp kavuran, ama sonrasında memleketteki üç siteden birinin isminde “Dizi” ya da “İzle” geçmesine sebebiyet veren iki fenomen mevcuttu: Lost ve Heroes.

heroes_reborn_nbc

Şimdi yedi sekiz sene sonrasında, dönüp baktığımda bu iki dizinin de azalarak bitmiş olmaları bana inanılmaz geliyor. Lost dediğin şey kendi topuğuna sıka sıka gitti bu diyardan. Final sezonu öyle eleştirildi, öyle beğenilmedi ki retroaktif olarak dizi ıskarta edildi. Heroes o düşüşe ikinci sezonundan itibaren başlamıştı zaten, ömrü Lost kadar dahi olamadı. Oysa ki hakikaten bir dönemin “izlenmesi şart” dizisiydiler. Yani bundan birkaç sene sonra Game of Thrones’u cümleten kötü hatırladığımızı düşünün, ne kadar abes değil mi?

Fakat televizyon kanallarının bitpazarına yağdırmak konusunda çok ısrarcı olduğu nurdan nasiplendi onlardan bir tanesi. Heroes. 24, The X-Files, Twin Peaks gibi, Heroes da belli ki pazar ölçümü yapılana kadar “mini” kalacak bir diziyle geri dönüş yapma hazırlığında. 24 Eylül’de NBC’de yayınlanmaya başlayacak olan Heroes Reborn için de ilk resmi fragman bugün yayınlandı. Çok detaylı da bir sinopsis paylaşmışlar, ama o kadar detaylı ki, artık baya sert spoiler kıvamına gelmişti, biz de koymasak daha iyi olur diye düşündük. Merakınız depreşirse, bize bir yorum bırakmanız yeterli.

Gelelim fragmana. Çok açık ve kalpten konuşuyorum: Üzücü derecede kötü geldi bana fragman. Üzüldüm, çünkü yani ısrarla televizyon bütçelerinde süper güçlerin denendiği bir döneme geldik ve hiçbiri güzel gözükmemesine rağmen kimse denemekten vazgeçmiyor. Game of Thrones’un ejderleri, Quake’in depremleri, Flash’in deparları, Supergirl’in uçuşları… Hiçbiri iyi gözükmüyor bunların. Burada da gerçekten çok komik bazı efektler var. Eğer süper kahramanlar TV’ye gelsin diye direteceksek ya bunları Arrow ve Daredevil gibi çok insanüstü efektler istemeyen kahramanlardan seçelim, ya da SHIELD’ın bir dönem denediği gibi süper kahraman dünyasında süper olmayanları anlatsın diziler. Yoksa yani bu ne, hakikaten kötü bu…

https://youtu.be/BHClJhC8Wfs

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.