Sabah uyandığınızda sosyal medyada uykulu gözlerle gezerken çok sevdiğiniz bir dizi ya da filmden yeni bir haber almak ne kadar güzel değil mi? Bir geek olarak güne daha güzel başlamanın başka bir yolunu bilmiyorum. Bugün de gününüzü güzelleştirecek böyle bir haber ile güne başladık. Rick and Morty’nin dördüncü sezonundan yeni fragman geldi!

Biliyorum, Rick and Morty’nin üçüncü sezonu birçoğumuzu hayal kırıklığına uğratmıştı. Buna ek olarak bir de Rick and Morty’nin hayran kitlesi giderek kötüleşmeye başlayınca artık rahat rahat bu dizi hakkında konuşamamaya başladık. Yine de ilk iki sezonun bizdeki güzel hatırından dolayı yeni çıkacak bütün sezonlara elimizde olmadan heyecanlanıyoruz!

Bugün yeni sezondan gelen ilk fragman bu heyecanımıza heyecan katıyor! Geçtiğimiz sezonun aksine bu sezon Rick ve Morty ikilisinin beraber daha fazla maceraya çıkacağını görüyoruz. Yeni gezegenler, yeni uzaylılar ve yaşadıkları bu yeni maceralar Rick and Morty’i neden sevdiğimizi bize hatırlatıyor. Fragmandaki bu yeniliklerin yanı sıra Meeseekler, Revolio Clockberg ve Mr. Poopybutthole gibi eski ve çok sevdiğimiz karakterler de geri dönmüş gibi gözüküyor. Ayrıca fragmanda Morty’nin Macera Kartı’nı bir kez daha görüyoruz. Bu da bu seneki Rick and Morty maceralarından bir tanesini Morty seçecek demek oluyor. Bir önceki o kadar güzel bitmemişti ama olsun, umarım bu seferki senin için güzel olur Morty!

rick-and-morty-season-4-1190682-1280x0

Fragmanı izlerken “Aaa Meeseekler! Aaaa Mr. Poopybutthole profesör olmuş!” gibi küçük heyecanlanmalarımın sonunda ağzımın suyu akmış bir biçimde buldum kendimi. Rick ve Morty’nin melodramdan uzak yeniden eğlenceli maceralara döndüğünü görmek inanılmaz mutlu etti beni. Tamam dizide Bett’in Rick’in kızı olup olmadığı falan da önemli ama biz bu diziyi bu yüzden izlemiyoruz ki. Biz bu diziyi Rick’in Morty’e şu çekirdekleri popona sok demesini, bölüm sonunda da “Ha onlara gerek yokmuş aslında” demesini seviyoruz. Absürt komedinin hastasıyız!

Fragmanda tek görmediğimiz ve görmediğimiz için aşırı mutlu olduğum bir karakter var; Evil Morty. Yanlış anlamayın, yeni sezonda onu görmek istemediğim için değil bir anda sürpriz olarak ortaya çıksın, bir anda yüzümüze soğuk su gibi çarpsın istiyorum. Bu yüzden fragmanda onu görmediğim için çok mutlu oldum. Umarım Evil Morty hikâyesi acele edilmeden yavaş yavaş işlenir.

Rick and Morty’nin dördüncü sezonu, Kasım ayının onunda bizimle beraber olacak. Bu fragmanla beraber bizim sezona olan heyecanımız artık doruk noktasına ulaştı! Sizde durumlar ne? Siz de bizim kadar heyecanlı mısınız?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

2 Comments

  1. Mustafa Kadir Yıldırım Reply

    3. Sezon kimi hayal kırıklığına uğrattı ?

  2. 3. sezonun bizleri hayal kırıklığına uğrattığını düşünmüyorum. Tabi ki kişisel olarak sizin beklentilerinizi karşılamamış olabilir ancak benim görüşüm aralarındaki en iyi sezon olduğu yönünde. Çünkü karakterler geliştikçe ve derinleştikçe sizin karakterlerden beklediğiniz kıça çekirdek esprileri -ki benim de çok sevdiğim bir espri türü idi- biraz basit kalıyor. Evil Morty hikayesi ile de hikayeyi geliştirmek istedikleri çok belli zaten. Ben yapımcıların tercihine saygı duymakla beraber, onların tercihlerini de onaylıyorum. Saygılarımla.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.