Geçtiğimiz sene birçok büyük filmi bekledik. Kimi bu beklentilerimizin altından kalkamadı kimi ise yarattığı heyecanın hakkını verdi. Yine de geçen sene çıkan bütün filmler arasından benim en az heyecanla beklediğim, “Abi hele bir çıksın da gideriz” dediğim Spiderverse aynı zamanda en çok sevdiğim film oldu. Dün gece ise filmin yapımcıları Spider-Man: Into The Spider-Verse’ün ikinci filmi için meşaleleri yaktı!

Spider-Verse hiç kuşkusuz geçen sene deneyimlediğimiz en güzel olaydı, buna çok fazla insanın karşı çıkacağını sanmıyorum. Geçen seneye kadar devam eden “En iyi Spiderman filmi hangisi?” sorusunu tartışan bütün geekler bir anda en iyi filmin Spider-Verse olduğunda karar kılıp, en iyi ikinci film hangisi diye tartışmaya başladılar. Eh, bunda da pek haksız değillerdi.

Filme ne zaman geri dönüp baksam ister istemez filmin verdiği doğru kararları överken buluyorum kendimi. Başrolün Peter Parker yerine Miles Morales olarak seçilmesi, mentor olarak Peter Parker yerine Peter B. Parker’ın seçilmesi, senaryosu, müzikleri… Filmin yapımcılarının Spiderman karakterini ne kadar iyi anladığını kanıtlar nitelikte bir Spiderman filmi olmasının yanı sıra işlediği aile, arkadaşlık, akıl hocalığı gibi temaları da mükemmel anlattı. Kısacası her şey çok iyiydi ya, her şey!

İşte dün gece Spider-Man: Into The Spider-Verse filminin resmi Twitter hesabından Nisan 2022 tarihi paylaşıldı ve filmin ikincisinin geleceği resmen duyuruldu. Tweeti görür görmez sevinç çığlıkları attım ama çok kısa bir süre için. İnanır mısınız sonrasında aldı beni bir korku…

Korkuyorum çünkü sinema tarihi, ilk filmin tutmasının ardından devam ettirilerek kalitesini düşüren ve kötü hatırlanan filmlerle dolu. Şimdi aynı şeyin biricik Spiderverse’ün başına geldiğini düşündükçe inanılmaz tadım kaçıyor. Hani ne güzel ilk filmi çıkarmışsın, Oscar almışsın, mükemmel bir hayran kitlesi yaratmışsın kendine; insan acaba zirvede bıraksak mı demeden kendini alamıyor…

Spider-Man-Into-The-Spider-Verse-

Tabii ben bütün bunları işkembemden sallıyor da olabilirim. Belki de filmin yapımcıları “Sana ne kardeşim! Biz en başından beri dörtleme düşünüyorduk bu filmi” falan diyebilir. Belki de adamların gerçekten “Abi bu film tuttu deli gibi para kaldırdık, ikincisini çekelim” diye bir düşüncesi yok. Bu noktada böyle olmasını umut etmekten daha iyi bir seçeceğim yok gibi. Umarım korkmakta haksızımdır.

Gördüğünüz gibi Spider-Man: Into The Spider-Verse filminin ikincisinin gelmesinden bir yandan büyük heyecan duyuyorum bir yandan da filmin kötü olma olasılığından inanılmaz derecede korkuyorum. Siz ne diyorsunuz sevgili geekler? Sizce korkmakta haksız mıyım?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

2 Comments

  1. Ege Topoyan Reply

    The Dark Knight, The Winter Soldier falan ikinci filmler. İlk filmde ayakları çok iyi yere basan setuplar kurduktan sonra ikinci film çok daha anlamlı ve güçlü olabiliyor. He ama çok kötü bir film de olabilir (ki Lord&Miller varken bu ihtimal düşük).

  2. Bence kötü bir film olmaz. Gişe için yapılmadığı verdikleri uzak tarihten belli. Ben umutluyum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.