BlizzCon’dan haberler getirdik! İki büyük yeni oyun ve hâlihazırdaki diğer oyunlardan bazıları için de iki yeni genişletme duyuruldu. Sekiz dakikalık tanıtıcı bir filmle anons edilen Overwatch 2, bunlardan biri.

Yeni oynanış videosunda, oyuna gelecek olan yeniliklerin hepsine bir ilk bakış atma fırsatı verilmiş. Henüz geliştirilme aşamasının çok erken bir döneminde olan Overwatch 2, bir devam oyunu niteliği taşıyacak. Bir devam oyunu olacak dedik ama anlaşıldığı kadarıyla Overwatch 2 daha çok PvE görevlerine odaklanan büyük bir genişletme mahiyeti taşıyor. Bu görevlerin ise önceki yıllarda ilk oyuna gelen dönemsel etkinliklerin üzerine temellendirildiği söylenebilir. Ancak daha fazla hikâye, diyalog ve sinematiğe sahip olacakları ve sınırlı süreli etkinliklerden daha fazlasını içerecekleri öngörülüyor.

Ne zaman piyasaya sürüleceği ile ilgili bilgi verilmeyen Overwatch 2, eşli oynanış ve yeni bir PvE moduyla birlikte gelecek. Oyunda ayrıca hikâye görevleri ve karakterlerin seviyelerini yükseltebilmeyi sağlayacak karakter görevleri de yer alacak.

sojourn - overwatch 2

Yeni hikâye hakkında Blizzard‘dan gelen açıklamaya göre, oyuncular eski ve yeni karakterlerden oluşan takımlarda toplanacak ve dünyayı Null Sector‘den korumak için uğraş verecekler. Bu süreçte de robotik ordunun saldırılarının arkasındaki sebepleri ortaya çıkaracak ve dünyanın etrafında filizlenen yeni tehditlerle yüz yüze gelecekler.

Hikâye görevlerinde ayrıca karakterlerin oyun tarzlarını değiştirip modifiye edebilecek toplanabilir itemler de yer alacak. Bu toplanabilirler herhangi bir karakter tarafından alınıp kullanılabilecekler ancak sadece görevler esnasında kullanılabilir olacaklar. Karakter görevleri ise hikâyeden bağımsız olacak. Bunlar esnasında ise oyuncular karakterlerinin seviyelerini artırabilecek ve çeşitli yeteneklerin kilidini açacaklar.

İkinci oyun için tanıtılan ilk yeni karakter, Sojourn adında bir Kanadalı ancak yeteneklerinin ne olduğu ile ilgili henüz bir bilgi yok. Ancak Overwatch 2’nin yeni haritalar ve kahramanlar gibi PvP ilavelerinin, paylaşımlı çok oyunculu ortam için Overwatch 1’e geleceği yönünde bilgiler mevcut. İlk oyunda oyuncuların kazandığı tüm skin ve kozmetik ürünler de ikinci oyuna aktarılabilecek.

Ben oyuna hiç hâkim değilim o yüzden verilen bilgiler üzerine daha ne söyleyebilirim bilmiyorum. Sizler ne dersiniz?

Kaynak

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.