Özellikle üst seviye zorluklarda işinize yarayacak bir Hitman: Absolution yazısı istemiş miydiniz? Biliyorum, çok itiraf etmeyi sevmesek de zorlanıyoruz arada o seviyelerde. Hazır Hitman: Absolution’ı yeni yazmışız, bir de üzerine destek yazısı çıkalım dedik. Buyurun, huzurlarınızda Hitman Absolution ipuçları.

Hitman Absolution ipuçları 11. Kıyafet Değiştirirken Dikkatli Olun

47’yi 47 yapan belki de en önemli özelliğidir kılık değiştirme olayı; diğer oyunlarında da takip ettiyseniz “valla biri vardı, birini öldürdü ama hiç hatırlamıyorum yüzünü” diyenlerin sayısı bir hayli çoktur. Bu gelenek aynı şekilde devam ediyor. Peki kıyafet değişimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle her öldürdüğünüz kişinin kıyafetine atlamayın. Nereye gidecekseniz oraya ait olan kıyafetleri tercih edin. Örneğin korumaların dikkat çekmediği bir yere gidiyorsanız sessizce bir korumayı halledin ve onun kıyafetini edinin (biraz dar ya da bol olabilir, bu da mesleğin zorlukları canım). Kostümü değiştirdikten sonra, yeni kostümünüzü diğer insanlar tanımasa da, aynı kostümlü kişiler tanıyacaktır. Özellikle oyunun zor seviyede oynuyorsanız oldukça hızlı fark edilebilir, kurşuna dizilebilirsiniz.

Sık sık kostüm değiştirmek saklanma konusunda da çok yardımcı olacaktır; işlerin ters gittiği bir durumda (mesela insanların yarısını öldürmek “biraz” dikkat çekebilir) kılığınızı değiştirerek daha az dikkat çekebilir ve yırtabilirsiniz.

Kıyafet değiştirdiğinizde, o kıyafete uygun koku, ayakkabı ama en önemlisi silah seçimini doğru yapmalısınız. Tabancalarından ellerini çekmeyen, kendilerini kovboy sanan tiplerin yanına tüfekle girmeye çalışırsanız… çalışmayın. Tavsiye etmiyorum yani.

 

2. Doğru Yolu Önceden Belirleyin

Oyunumuzun güzel ve düşünceli yapımcıları her tür oyuncuya (gizli gidip kimseye görünmeden sadece hedefini indiren, ya da önüne çıkan, çıkmayan her şeyi vuran) farklı seçenekler sağlamış. Bence bu noktada oyuncunun yapması gereken tek şey istikrarlı olmak; Yani eğer sessizce gitmiş, birden fazla kılık değiştirmiş ve alarmı çaldırmadan hedefe ulaşmışsanız, bir anda delirip sağa sola sıkmaya başlamayın. Sakin kalın, hiç bozmadan çaktırmadan hedefinizi öldürün ve alandan uzaklaşın. Söylediğim gibi bunun tersi de mümkün (ve eğlenceli!) Eğer haritadaki herkesi öldürecekseniz buna da baştan karar verin. Biraz ortalığa bakının, olayı “içgüdünüz” ile hissedin, tahmin edin. Sonra da nasıl bir yol izlemek isteyeceğinize karar verin. Bu karar oldukça önemli çünkü buna göre hareket etmek (örneğin çatışmalara sık sık girecekseniz siperlere yakın durarak ilerlemek, bir adamı kıyafeti için birkaç dakika takip edecekseniz çevredekilere bunu çaktırmamak önemli)

 

Hitman Absolution ipuçları 23. Silah Seçimine Özen Gösterin

Revolver ya da daha modern tabanca…işte bütün mesele bu…

Sanırım en önemli kısmın silah seçimi olduğunu söyleyebiliriz. Sonuç olarak 47, öldürme sanatıyla uğraşıyor ve bir sanatçının başına gelebilecek en kötü şeylerden biri de, sanatını hayata geçirirken doğru olmayan ekipmanları seçmek…

Silah seçiminiz yine oyunu nasıl oynadığınızı direkt etkileyecek olan bir nokta; Örneğin revolver kullanan oyuncular düşmanın işini daha az kurşunla bitirebilirken bunun bedeli olarak da sesi merak eden konukları ağırlamak zorunda kalabiliyor. Tabi susturucu da bir tercih… hangi yolla ilerlemeyi seçersiniz onu bilemem ama kurşunuzun bitmemesi konusunda uyarmayı biliyorum. Kimseyi öldürmeden, barış dağıtarak gitmeye çalışsanız bile bazen çatışmalara girmekten kurtulamıyorsunuz; bu yüzden yanınızda en iyi kullandığınız silahlar ve bolca cephane olmalı. Ben oldukça fazla çatışmaya giren biri olarak hangi silahın daha çok kurşunu varsa onu kullanmayı tercih ediyordum.

Kurşununuz kalmazsa atın duman bombasını ve ka…pardon o Batman’deydi. Burada kurşununuz biter ve düşman önünde kalırsanız….48’i üretmeye başlıyorlar diyelim.

4. Bir Ninja Edasıyla Çevrenize Dikkat Edin

Evet, 47 bir ninja değil ama bu gerçek, sizin de bir ninja olmayacağınızı göstermiyor. Her zaman için muhafızların yürüdüğü yerleri, silah çeşitlerini, mümkünse davranışlarını ve en kısa çıkış yolunu keşfetmek kesinlikle çok yardımcı oluyor. Hatta bunu yapmazsanız ölebiliyorsunuz. Yine tavsiyem şudur ki hedefinizi öldürmeden çıkış noktasını bulun; Bazen hedefinizi öldürdüğünüzde alarm çalıyor ve panikleyebiliyorsunuz (bana olmadı tabi ki canım). Çıkışın nerede olduğunu biliyorsanız zaten işin yarısına yakınını halletmiş sayılırsınız.

5. İçgüdülerinize Güvenin

47’nin duvar arkasındaki düşmanlarını gösteren, hatta nereye gideceklerini anlamasını sağlayan bir içgüdü kabiliyeti var. Ancak siz siz olun bu güce çok bel bağlamayın; bu özelliğin dolması için zaman geçmesi gerekiyor, ayrıca üst seviye zorluklarda bu güç dolmuyor ve siz “ama ama..” diyerek kalıyorsunuz (tekrar ediyorum benim başıma bu da gelmedi) Olmasın böyle şeyler.

 

Author

Lisans bitti, yüksek lisans bitti, askerlik bitti ama yazmaya ve FRP'ye olan ilgisi bir türlü bitmedi. Tam bir Frp tutkunu, hoş sohbet, biraz umursamaz biraz da tembel. Nerede kötü adam varsa onu sever. İyilikten hoşlanmayan bir süper kahraman. Bir Batman değil ama bir Robin. İzini bulmak için Facebook'a Seçkin Özcan yazmanız yeterli. Face'i var, sohbet için. Bir de artık kızılı var.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.