Neredeyse bütün filmler yapımına başlandığı ilk günden vizyondan kaldırıldığı son güne kadar bir sürü söylentiyle karşı karşıya kalır. Hatta bazı söylentiler film vizyondan kalktıktan yıllar sonra bile filmin peşini bırakmaz. Oyuncu seçim dedikodularından tutun, senaryodaki en küçük detayın açığa çıkarılması bile gündemde çok uzun süre yer bulur kendine. Ama bugün öyle bir dedikodu var ki neredeyse söz konusu filmin kendisi kadar büyük; Jared Leto, Joaquin Phonex’in oynadığı Joker filmini engellemeye çalışmış!

1436820630-jared-leto-joker

Geçtiğimiz günlerde çıkan Joker filmi çıktığı ilk günden beri gündemi adeta işgal etti. Filmin güzel olup olmadığı hakkındaki eleştirmen ve seyirciler arasındaki tartışmalar bir yana filmin anarşizm propagandası yaptığı tartışmaları da çok konuşuldu. Yine de bütün bunlar beklemediğimiz, daha doğrusu öngörmediğimiz şeyler değildi. Ama bugünkü tartışma bütün bunların çok üstünde. Hani buna tartışma demek bile yanlış bu tam mahalle dedikodusu.

Hollywood Reporter’ın yaydığı söylentilere göre Suicide Squad filminde Joker olarak karşımıza çıkan Jared Leto, Todd Philips’in Joker filmini engellemek için Warner Bros. şirketine baskı yapmış. Kendi menajeri aracılığıyla filmi engellemeye çalışan ünlü oyuncu bununla da kalmamış müzik menajeri Irving Azoff’dan da Warner Bros. şirketinin yöneticilerini aramasını istemiş. Yani söylenenlere bakılırsa filmi engellemek için elinden geleni ardına koymamış.

Her ne kadar bu dedikoduları Warner Bros. yalanlasa da Irving Azoff bu konuda yorum yapmaktan kaçındı. Ayrıca Irwing Azoff ile Jared Leto’nun yollarını ayırması bu dedikoduları güçlendiriyor. Açıkçası ben bütün bu dedikodular doğru çıksa da şaşırmam. Çünkü Jared Leto’nun Joker olmaya ne kadar hazırlandığını ve ne kadar az oynama fırsatını bulduğunu hepimiz biliyoruz. Eh, adamın Joker filmine yönelik mutsuzluğu da malum… O yüzden Jared Leto böyle bir şeyi yapmışsa hiç şaşırmam.

jared-leto-joker-1280x720

Öte yandan Jared Leto’nun böyle bir şey yapması en hafif tabiriyle ayıp! Yani sırf sen oynayamıyorsun diye böyle bir filmin gelmesini lobi yaparak engellemeye çalışmak hiç profesyonelce değil. Tabi bunları şimdilik bir dedikodu üzerinden konuşuyoruz ama yine de çok ayıp Leto, utan!

Jared Leto sizce gerçekten Joker rolünü korumak için bu kadar ileri gitmiş midir? Gittiyse bu olay hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlara yazmazsanız bilemeyiz öyle değil mi?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

2 Comments

  1. Ben olsam ben de yapardım, adam Joker rolüne çok yakışıyordu bir fırsatı daha olmasını çok isterdim ?

  2. Ege Topoyan Reply

    Adamın yaptığı şey normal bence ya, prodüksiyon döneminde sabote etmeye çalışmamış ne de olsa. Filmin “olma” fikrine karşı çıkmış sadece. Bu arada yaptığı şeyin normal olması doğru olduğunu göstermiyor yoksa bence de yanlış.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.