Kağıt üzerinde baktığınız zaman Hulk MCU‘nun en kilit karakterlerinden biri. Şüphesiz isim şöhreti olarak en az bir Iron Man kadar, Captain America kadar meşhur. Karakterin kökenleri eskilere dayanıyor. Çizgi roman sayfalarındaki tarihi çok geniş. E seyirciler de seviyor. Ama bir türlü solo bir Hulk filmi gelmiyor, gelemiyor. Hak hukuk meseleleri bir yandan, karakterin tek başına götürdüğü filmlerin vasatlığı öte yandan.

Belli ki Marvel buna başka bir açıdan çözüm bulmuş. Geçtiğimiz gün CinemaBlend‘e konuşan Mark Ruffalo, Thor: Ragnarok’ta epey etine dolgun bir role sahip Hulk’la bundan sonra daha içli dışlı olacağımızın müjdesini verdi. Şöyle dedi usta aktör:

Thor Ragnarok Hulk

Kevin bu filmden önce beni kenara çekti ve dedi ki, ‘Eğer solo Hulk filmi yapacak olsaydık, konu ne olurdu?’ Ben de dedim ki, şöyle olmalı, şöyle gitmeli, şunlar şunlar şunlar yaşanmalı, nihayetinde de şuraya varmalı. O da ‘Bayıldım’ dedi, ‘Neden bunu önümüzdeki üç film boyunca yapmıyoruz? Thor 3’ten başlar ve Avengers 3 ile 4’te devam ederiz. Ben de ‘Harika geliyor kulağa’ dedim. İşte o üç filmlik hikayenin başındayız.”

Ruffalo’nun “şunlar şunlar” diye bahsettiği şeyin ne olduğunu bilmiyoruz elbette, ama Ragnarok’u izledikten sonra kafamızda belirli bir tablo oluşacaktır. Bu beyan bile başlı başına pek çok şeyin göstergesi aslında. Ragnarok’taki Hulk’ın az da olsa Planet Hulk hikayesinden esinlendiğini görebiliyoruz. Bu esin belki de ileride bir çeşit World War Hulk‘a evrilebilir mi? Mümkün, ama anımsamakta fayda var; bu hikayenin devam edeceği yer Avengers 3 ve 4 olarak gösterilmiş. E bu filmlerde de Thanos ve kavgası etrafında dönecek konu. Solo bir Hulk hikayesinin ikinci ve üçüncü perdesine nasıl yer açılacak? Nerelerden ana hikayeye bağlanacak, nerelerden farklılaşacak?

Bunlar hep cevaplarını merak ettiğimiz konular. Bakalım sonuçta ne olacak?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.